Kiwi.com má nového ředitele pro IT bezpečnost, stal se jím Jan Kubíček

Praha, 5. února 2020 – Kiwi.com v lednu jmenovala Jana Kubíčka (41) do nové pozice Director of Security, ve které se zaměří na bezpečnostní IT aktivity a jejich podporu ve společnosti.

Nová pozice byla vytvořena v reakci na rychlý růst firmy i možných překážek a možných rizik, které s sebou přináší. Kubíček tak bude mít na starosti například ochranu citlivých dat, duševního vlastnictví či řešení případného výpadku služeb. V oblasti IT bezpečnosti působil po většinu svého pracovního života, významné zkušenosti nasbíral v bankovním a poradenském sektoru.

„Mám radost, že jsem se stal součástí společnosti Kiwi.com, která dnes velmi dynamickým způsobem mění podobu cestování. Většina rychle rostoucích organizací časem zjistí, že neformální procesy je třeba nahradit přísnějšími bezpečnostními kontrolami. Nastavit striktní pravidla je snadné, nicméně mým cílem je vytvořit takové procesy, které ochrání vše, co bylo doposud v Kiwi.com vytvořeno, a současně nenaruší přirozené fungování společnosti. Věřím, že se nám to podaří a bezpečnostní politiku Kiwi.com dovedeme k dokonalosti,“ popisuje Jan Kubíček.

„Jsme nadšení, že můžeme Honzu přivítat na palubě. Společně s našimi týmy vytvoří a následně implementuje bezpečnostní strategii tak, aby veškerá data společnosti i pasažérů zůstala zabezpečena na vysoké úrovni, komentuje nástup Kubíčka David Pavlík, CIO Kiwi.com.

Kiwi.com denně zpracuje až 33 tisíc požadavků, které obsahují vysoký počet údajů o cestujících, kreditních kartách a dalších obchodních informací. Kubíček v nové roli také zaštítí bezpečnou výměnu dat Kiwi.com s partnerskými společnostmi. 

O společnosti Kiwi.com

Společnost byla založena Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim v roce 2012. Díky svému unikátnímu algoritmu umožňuje kombinaci přepravy více než 750 dopravců (virtuální propojování/virtual interlining), včetně těch, které spolu standardně nespolupracují a kterou současně chrání Kiwi.com Guarantee. Dnes na Kiwi.com probíhá více než 100 milionů vyhledávání denně a pracuje zde celosvětově přes 2600 lidí. V žebříčku Deloitte Technology Fast 500 EMEA se společnost umístila na sedmém místě a stala se tak nejvýše hodnocenou českou společností vůbec. O rok později se ve stejné soutěži umístila na místě pátém. V listopadu 2019 společnost oznámila vizi stát se prvním virtuálním globálním superpřepravcem a vyhrála Cenu publika na konferenci Phocuswright v Miami. Ve stejný měsíc vyhrál Oliver Dlouhý ocenění Křišťálová Lupa 2019 v kategorii Osobnost roku. Více na www.kiwi.com