Sberbank jednou z nejhodnotnějších bankovních značek světa

Praha 5. 2. 2020 Podle každoročního hodnocení britské společnosti Brand Finance je Sberbank jednou z 20 nehodnotnějších bankovních značek světa. A dle žebříčku Brand Finance Global 500 i nejhodnotnější značkou v Rusku. Hodnota značky Sberbank se za uplynulý rok zvýšila o 870 mil. USD na 13,233 mld. USD. Zároveň si udržela elitní rating bankovní značky AAA +.

Od roku 2014 Sberbank zaznamenává stabilní nárůst hodnoty. Na žebříčku bankovních značek vyhlašovaných společností Brand Finance zaujímá 20. pozici. V celkovém žebříčku světových značek Brand Finance Global 500 se posunula o dvě pozice výše na 139. místo. Banka si také udržela elitní rating AAA + jako bankovní značka. Pouze dvanáct značek v rámci Global 500 dosáhlo v tomto roce stejného elitního hodnocení AAA +.

Brand Finance je přední světovou nezávislou poradenskou firmou v oblasti oceňování značek a strategií se zastoupením ve více než 20 zemích. Brand Finance překlenuje mezeru mezi marketingem a financemi kvalitativním hodnocením finanční hodnoty značky. Na základě odborných znalostí v oblasti strategie, brandingu, průzkumu trhu, vizuální identity, financí, daní a duševního vlastnictví pomáhá Brand Finance majitelům značky a investorům ke správným rozhodnutím k maximalizaci hodnoty značky a podnikání.

Žebříček bankovních značek naleznete zde: https://brandirectory.com/rankings/banking/table 

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. Dlouhodobě rozvíjí program FÉR produktů s jasnými cenami a podmínkami. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.