Pětinásobek dat při cestě do světa. Zákazníci Vodafonu mohou být častěji online ve více než 120 zemích

6. února 2020 – Každému, kdo se v následujících měsících vydá za teplem do exotických destinací, ale třeba i za prací na druhý konec světa, přináší Vodafone výrazně vylepšené podmínky mobilních služeb v zahraničí. Ve více než 120 zemích mimo EU je k dispozici pětkrát vyšší objem dat než dosud, a to v tarifu Roaming na den. Změna se týká například i Švýcarska. Zákazníci Vodafonu tak mohou být ve spojení se svými blízkými v podstatě kdekoliv a kdykoliv.

Údaje za posledních 12 měsíců ukazují, že kromě zemí Evropské unie čerpají klienti Vodafonu mobilní data v zahraničí především v USA,  ve Švýcarsku a Turecku. Žebříček dalších států je v přiložené grafice.

Pro všechny cestovatele s neomezenými tarify, ať už na dovolenou nebo za prací, má tedy Vodafone dobrou zprávu: v tarifu Roaming na den dostanou za nezměněnou cenu 199 korun pětinásobek mobilních dat. Nejen z už vyjmenovaných zemí, ale také třeba z Thajska, Austrálie nebo z oblasti Karibiku mohou díky tarifu volat a psát SMS po celých 24 hodin neomezeně a k tomu mají 500 MB dat místo dosavadních 100 MB. 

Nejen pro neomezené tarify

Toto navýšení dat platí i pro zákazníky, kteří mají už součástí tarifu 7 dní Roamingu na den.

Na své si přijdou i zákazníci s omezenými jednotkami pro volání nebo SMS do všech sítí – mohou totiž službu využít do výše svých volných jednotek. 

„Přinášíme jasně nejlepší nabídku na trhu a chceme potěšit všechny, kteří se chystají s mobilem do světa. Dnes si můžeme být blízko, i když nás dělí tisíce kilometrů. Promo akce potrvá přes tři měsíce, do 15. května,“ říká Quique Vivas, viceprezident Vodafonu Czech Republic pro nefiremní zákazníky.

Možnost dalšího dokoupení dat

Objem 500 MB znamená například prakticky neomezenou práci s e-maily nebo řádově tisíce navštívených webových stránek, ukazuje Datová kalkulačka Vodafonu. Stejně tak lze používat sociální sítě jako Facebook nebo Twitter.

V rámci Roamingu na den je k dispozici nově 500 MB dat, která se odečítají z domácího datového balíčku. Během čerpání dat Vodafone informuje zákazníka SMS zprávou, kolik už vyčerpal. Pokud bude potřebovat dat víc, jednoduše si v aplikaci Můj Vodafone nastaví DataLimit pro roaming, tedy počet automatických dokoupení (vždy 500 MB za 149 Kč). V základním nastavení služby je počet dokoupení na nule. 

Další informace najdete na webu vodafone.cz/roamingnaden

O Vodafone Czech Republic

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než 3,9 milionu zákazníků. Od roku 2007 přináší komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje přes 1,5 milionu firemních SIM karet. Po integraci UPC Česká republika v červenci 2019 se Vodafone rozrostl o 1,5 milionu domácností připojených k síti nové generace, která poskytuje více než půl milionu zákazníků služby vysokorychlostního pevného internetu, půl milionu zákazníků kabelovou televizi a dvě stě tisícům uživatelů pevné telefonní služby.  Vodafone už několikrát dostal ocenění Best in Test za kvalitu hlasových služeb a datových přenosů na základě testů provedených společností P3 communications. Aktuálně pokrývá jeho mobilní síť LTE 99 % populace ČR. Zároveň Vodafone nabízí pevné připojení k internetu, a to 99 % českých domácností. Kromě toho na podzim 2017 pokryl Českou republiku speciální sítí úzkopásmového internetu věcí NB-IoT a v prosinci téhož roku spustil komerční provoz. Vodafone se řídí dlouhodobou strategií udržitelného podnikání, hlásí se ke globálním Cílům udržitelného rozvoje (SDGs) a podporuje digitalizaci a diverzitu ve společnosti. Klade důraz na ochranu životního prostředí a využívá jen energii z obnovitelných zdrojů. Vodafone podporuje inovativní startupy a podnikatele v regionech. Zaměstnanci společnosti věnují ročně dobrovolnickým aktivitám více než 7500 hodin prostřednictvím Nadace Vodafone. Ta se za 13 let od svého založení dostala mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin. Více informací na www.vodafone.cz.