Contera na Liberecku: expanze pro Intevu dokončena, projekt Jablotronu v procesu

Contera v lednu dokončila expanzi pro rychnovský provoz společnosti Inteva a v prosinci 2019 zahájila v Rýnovicích stavbu nových prostor pro provoz společnosti JabloPCB.

Koncem ledna předala společnost Contera novou část haly pro výrobní a skladové prostory o výměře cca 2 500 m2 společnosti Inteva Products Czech Republic a.s., která je globálním dodavatelem komponentů a systémů pro automobilový průmysl. Jedná se o rozšíření původního provozu Intevy nyní o celkové rozloze 5 700 m2 v Rychnově u Jablonce nad Nisou, jehož výstavbu v minulosti realizovala rovněž společnost Contera. 

„S prostorem pro budoucí expanzi Intevy jsme v minulosti počítali, ostatně celý původní projekt byl Intevě přizpůsoben na míru stejně jako nová hala. Jsme rádi, že se Intevě daří a mohli jsme se na rozšíření jejího provozu podílet,“ uvedl Dušan Kastl, výkonný ředitel a partner společnosti Contera.

V Rýnovicích u Jablonce nad Nisou Contera zahájila realizaci nového projektu pro společnost Jablotron, která se více než 25 let zabývá vývojem a výrobou elektroniky. Investorem je společnost JABLOTRON BUILDINGS & FACILITIES s.r.o., uživatelem bude společnost JabloPCB, s.r.o. Budovaná nemovitost je určena pro vývoj a výrobu elektronických součástek, součástí budovy je i přidružený sklad a kanceláře společnosti, vše o celkové ploše cca 8 000 m2. Nový provoz by mohl nabídnout až 300 pracovních míst různého zaměření. Dostavba built-to-own projektu je plánována na říjen 2020.

„Varianta built-to-own – tedy najít s investorem vhodné místo, popřípadě maximálně využít jeho stávající pozemky, na míru vyprojektovat nemovitost, projekt zrealizovat a předat investorovi do jeho vlastnictví – je jedna z možností, kterou našim klientům nabízíme,“ sdělil Jan Heneberk, projektový manažer společnosti Contera.

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR (Brno, Ostrava, Praha, Teplice) a na Slovensku (Bratislava, Prešov). Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (build-to-suit). Společnost se specializuje na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím. Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 341 300 m2 a plánovaných 233 500 m2 průmyslových nemovitostí. V roce 2019 Contera vytvořila společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou investiční platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG zabývající se alternativními aktivy. V roce 2019 Contera vstoupila na slovenský trh.