ISE 2020 – Panasonic rozšiřuje nabídku jednočipových laserových projektorů DLPTM s vysokým jasem

Na veletrhu ISE 2020 společnost Panasonic představila dvě nákladově efektivní řady: Řada PT-RZ790 pro akce a výstavy a řada PT-FRZ60 pro vzdělávání na vyšším stupni.

Wiesbaden, Německo, 11. února 2020 – Společnost Panasonic rozšiřuje řadu jednočipových laserových projektorů DLP™ o typ PT-RZ790 určený do muzeí a výstavišť a PT-FRZ60 pro středoškolské a vysokoškolské učebny. K vytvoření ideálních podmínek v učebnách je zapotřebí ostrý a jasný obraz dosažitelný i v dobře osvětlené učebně, přičemž důležitý je i tichý chod. Na výstavištích se používá přirozené i umělé osvětlení, které dokresluje celkovou atmosféru. Vystavovatelé potřebují tiché projektory, aby návštěvníky nevystavovali nepřiměřenému hluku. Jednočipové laserové projektory DLP™ Panasonic PT-RZ790 a PT-FRZ60 jsou přesně pro taková prostředí navržené a poskytují ostrý obraz takřka bez hluku. Na trhu budou od podzimu 2020.

Jasný obraz v sytých barvách v jasně osvětlených místnostech

Obě řady projektorů jsou založeny na laseru SOLID SHINE se zobrazovací technologií DLP™. Vytvářejí vysoce kvalitní obraz v rozlišení WUXGA, a to i při svých malých rozměrech. Technologie čtyřsegmentového kruhového filtru barevného spektra Quartet Colour Harmoniser rozšiřuje barevnou škálu, díky čemuž dosahují projektory přesnějšího vyvážení bílé a lepšího podání barev.

Lehké, tiché a malé projektory se snadno instalují

Účinné chlazení snižuje hlučnost na 36 dB (v normálním režimu) u řady PT-RZ790 a na 27 dB [1] (tichý režim) u řady PT-FRZ60, což minimalizuje rušení. Tělesa projektorů váží pouze 23,2 kg (řada PT-RZ790 včetně standardních čoček) a 16,3 kg [2] (řada PT-FRZ60), takže je manipulace s nimi snadná. Řada PT-FRZ60 je vybavena optickým zoomem s 2,0x zvětšením, což umožňuje instalaci na takřka jakémkoli místě stropu.

Všechny modely podporují vstup signálu 4K [3] přes rozhraní HDMI® (Dual Input pro řadu PT-FRZ60) a DIGITIAL LINK, přičemž řada PT-FRZ60 přidává navíc kompatibilitu s rozhraním CEC HDMI a napájený USB výstup pro streamovací dongly nebo zařízení typu Stick PC. Široká konektivita zjednodušuje výměnu projektoru, a navíc umožňuje přenášet vysoce kvalitní média a přehrávat je z různých zařízení. Řada PT-RZ790 podporuje novou aplikaci Panasonic Smart Projector Control pro zařízení se systémy iOS a Android™ [4], která umožňuje ovládat jeden nebo více projektorů najednou. Tato aplikace je víc než jen alternativou k infračerveným dálkovým ovladačům, protože nabízí intuitivní navigaci na displeji a funkci automatického zaostřování projektoru využitím mobilního fotoaparátu [5].

Legendární spolehlivost laseru SOLID SHINE

Řady PT-RZ790 a PT-FRZ60 jsou vybaveny originálním chlazením Panasonic bez filtru s hermeticky uzavřenými DMD bloky a stíněnými lasery. Proto jsou zárukou 20 000 hodin [6] bezúdržbové projekce, lineárního přechodu jasu a vysoké kvality podání barev. Softwarové funkce monitorování a řízení zahrnují volitelně také funkci pro včasnou výstrahu [7], která upozorní provozovatele na blížící se problémy ještě před vznikem nečekané odstávky. Abych byl ještě spolehlivější pro veřejné výstavy, na kterých musí být obraz vždy k dispozici, disponuje projektor PT-RZ790 také přepínáním záložního vstupu [8] pro případ, že by byl primární signál přerušen.

Fotografie nových projektorů najdete ZDE.

Řady PT-RZ790 a PT-FRZ60 budou na trhu od podzimu 2020. Další informace vám poskytneme ve stánku č. 1-H20, v hale 1 na ISE2020, Amsterdam RAI, a to 11.–14. února, případně můžete navštívit stránky https://business.panasonic.eu/ISE2020 nebo https://business.panasonic.co.uk/visual-system/

[1] Pouze FRZ50. FRZ60 pracuje v tichém režimu s hlučností 30 dB.

[2] Pouze FRZ50. FRZ60 váží 16,6 kg.

[3] Signály 4K jsou po projekci upraveny na velikost 1920 x 1200 pixelů.

[4] Minimální požadavky na zařízení a OS budou uvedeny v obchodech App Store a Google Play.

[5] Funkce automatického zaostření nemusí být na některých zařízeních podporována.

[6] Po této době provozu klesne světelný výkon přibližně o 50 %. IEC62087: 2008 vysílání obsahu, NORMÁLNÍ REŽIM, dynamický kontrast [ZAP], teplota 35 °C (95 °F), nadmořská výška 700 m (2 297 stop), množství polétavého prachu 0,15 mg/m3. Odhadovaný čas do poklesu jasu na 50 % bude záviset na prostředí a způsobu používání. Před dovršením 20 000 hodin provozu může být nutné vyměnit jiné součástky, přičemž je v této době doporučeno provést servis.

[7] Funkce včasné výstrahy (ET-SWA100) jsou zahrnuty zdarma v softwaru Multi Monitoring & Control 2.0 nebo novější (ke stažení zdarma), ale po skončení 90denního zkušebního období vyžadují placený licenční klíč a aktivaci na webu PASS. Další informace viz panasonic.net/cns/projector/products/mmcs.

[8] Kombinace primárních/záložních vstupních koncovek je pevně daná. Funkce záložního vstupu se aktivuje jen tehdy, pokud je vstupní signál do primární/záložní koncovky stejný.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.