Zrychlujeme domácí a malé kancelářské sítě na 10G

Zyxel představuje řízené a neřízené multigigabitové přepínače pro vysokou rychlost domácích a malých kancelářských sítí.

Praha, 11. února 2020 — Společnost Zyxel Networks, která patří mezi leadery na trhu síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, dnes oznámila uvedení portfolia multigigabitových produktů překonávajících rychlostní limity domácích a malých kancelářských sítí. Portfolio tvoří dvanáctiportový multigigabitový přepínač XGS1210-12 spravovaný pomocí webu, neřízený přepínač XGS1010-12 se dvěma 2.5G porty a dvěma 10G SFP+ porty.

Snadný upgrade sítě na rychlost 10G přispívá k maximální produktivitě při práci na síti a velkých přenosech dat

Nový dvanáctiportový gigabitový přepínač XGS1210-12 spravovaný pomocí webu a neřízený gigabitový přepínač XGS1010-12 jsou určeny pro domácí a malé kancelářské sítě, jejichž uživatelé potřebují ultra vysokou rychlost pro aplikace náročné na šířku pásma, jako např. pro grafický design, produkci/streamování videa, animace nebo pro přenos velkých souborů na servery, do úložišť či jiných zařízení. Rychlost portu až 10 Gbps podporuje plnou datovou propustnost nejmodernějších zařízení standardu WiFi 6 a odstraňuje rychlostní překážky při spojení mezi bezdrátovými zařízeními a kabelovou sítí.

Mezi přednosti multigigabitových přepínačů XGS1210-12 a XGS1010-12 patří:

  • Vícerychlostní rozhraní a porty – každý přepínač má osm gigabitových portů a dva metalické porty RJ-45 o rychlosti 2.5 Gbps, které hravě zvládnou nároky různých aplikací a zařízení. Vysoce rychlý uplink do páteře sítě a ultra rychlé spojení s úložišti nebo pracovními stanicemi připojenými do sítě zajišťují dva SFP+ porty o rychlosti 10 Gbps.
  • Funkce QoS (Quality of Service) – jednotlivé aplikace, uživatele nebo video/hlasové/datové toky lze různě prioritizovat, aby byla garantována dostupnost sítě a její maximální výkon pro kritické aplikace nebo klíčové zaměstnance.
  • Agregace linek – kombinací portů přepínače XGS1210-12 lze vytvořit jednu datovou cestu s velkou šířkou pásma, která přispívá k rychlejšímu přenosu rozsáhlých souborů a ke spolehlivějšímu připojení.
  • Dlouhá životnost a tichý provoz – přepínače mají kovový kryt, který přispívá k jejich dlouhé životnosti a umožňuje snadnou montáž na stěnu. Jejich bezventilátorové provedení je navíc zárukou tichého provozu.
  • Snadné použití – neřízený přepínač XGS1010-12 je připraven k provozu hned po zapojení do elektrické zásuvky, zatímco model XGS1210-12 využívá grafické webové rozhraní, které umožňuje jeho rychlé nasazení a snadnou správu.

„V domácnostech a malých kancelářích se dnes používají stále složitější a pokročilejší aplikace, které kladou značné nároky na síťovou infrastrukturu a způsobují kapacitní problémy v doposud dostatečné gigabitové infrastruktuře,“ uvádí Martin Bratičák, Regional Director CEE ve společnosti Zyxel.

„Naše nové řízené a neřízené 10G přepínače umožňují v kombinaci se síťovými kartami 10G PCIe rychlý, snadný a cenově dostupný přechod stávajících sítí na rychlost 10G. Odstranění překážek bránících vyšší rychlosti sítě s sebou přináší citelné zvýšení produktivity a spolehlivosti sítě. Současný rozmach produktů standardu WiFi 6 vyžaduje upgrade sítí, který jim dodá schopnost podporovat multigigabitovou rychlost nových bezdrátových technologií.“

Bližší informace naleznete na stránkách: https://www.zyxel.com/products_services/12-Port-Web-Managed-Multi-Gigabit-Switch-with-2-Port-2-5G-and-2-Port-10G-SFP–XGS1210-12/ a https://www.zyxel.com/products_services/12-Port-Unmanaged-Multi-Gigabit-Switch-with-2-Port-2-5G-and-2-Port-10G-SFP–XGS1010-12/ 

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje domácnosti i organizace k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom domácím i firemním uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

— působnost ve 150 zemích celého světa,

—700 tisíc organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

—100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.