Nordic Telecom slaví třetí narozeniny. Svůj Nordic 5G internet nabízí již v 800 lokalitách

Praha 14. 2. 2020 – Společnost Nordic Telecom slaví v těchto dnech třetí výročí od svého vstupu na český telekomunikační trh. Za tuto poměrně krátkou dobu již stačila získat více než 100 tisíc zákazníků. Do dalších let vyráží s ambicí stát se třetím největším poskytovatelem pevného připojení k internetu v Česku.

V uplynulém roce operátor pokračoval v intenzivní výstavbě nových vysílačů s cílem pokrýt svým 5G Nordic internetem co nejvíce lokalit. Svou pozici na trhu loni posílil převzetím společnosti Libli. Díky tomu Nordic Telecom rozšířil své produktové portfolio např. o připojení prostřednictvím optických sítí nebo Wi-Fi. Jeho služba Internet Nordic 5G je nyní dostupná ve zhruba 800 lokalitách po celé zemi.

Vlastní sítí Nordic 5G internet a sítěmi partnerů ve skupině operátor pokryl v roce 2019 více než 25 % českých domácností. Již nyní jsou jeho produkty jako Nordic TV a Pevný internet DSL dostupné ve více než 90 % domácností v ČR.

„Před třemi lety jsme si vytyčili ambiciózní cíl stát se českou trojkou na poli fixního internetu a za ním si stále jdeme. Do konce roku 2020 plánujeme nabídnout náš Nordic 5G internet až 1,3 milionu domácností,“ řekl ředitel pro strategii a produkt Libor Dočkálek z Nordic Telecom. 

Nordic Telecom celorepublikově nabízí IPTV službu Nordic TV, která je ideálním řešením letošního přechodu na nový vysílací standard DVB-T2. Operátor také, jako vůbec první na světě, spustil na frekvenci 420 MHz LTE síť určenou pro krizovou komunikaci. Ta může sloužit např. k mobilní komunikaci složek integrovaného záchranného systému (IZS) nebo ke komunikaci v rámci kritických průmyslových odvětví, jako je energetika, vodárenství nebo doprava.

Nordic Telecom je telekomunikačním operátorem s vlastními sítěmi v pásmech 3,7 GHz a 420 MHz a napříč skupinou obsluhuje více než sto tisíc zákazníků. V aukci pásma 3,7 GHz získal jako jediný účastník dva bloky spektra. Na nich staví a jako první spustil moderní 5G síť, která nabízí kvalitní pevné vysokorychlostní internetové připojení vzduchem. V budoucnu tato síť umožní i superrychlé 5G datové mobilní přenosy. V pásmu 420 MHz buduje vlastní LTE síť. Současně, prostřednictvím partnerských sítí, působí jako plnohodnotný virtuální mobilní operátor. Společnost je součástí investiční skupiny Nordic Investors, jejím minoritním akcionářem je J&T Private Equity Group.

www.nordictelecom