Edookit se stal součástí skupiny Unicorn

Praha | 18. únor 2020 – Unicorn Systems, evropská společnost poskytující informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií, koupila 100% podíl ve společnosti Edookit, která pod stejnojmennou značkou poskytuje školám moderní informační systém včetně elektronické žákovské knížky. Systém zjednodušuje výuku, podporuje řízení a plánování a zaměřuje se především na komunikaci mezi školou, studenty a rodinou. Unicorn touto akvizicí rozšiřuje své působení v oblasti vzdělávání.

„Vzdělávání se věnujeme systematicky. Akvizicí rozšiřujeme portfolio produktů a služeb o řešení, které zjednodušuje výuku a administrativu na školách a zajišťuje komunikaci mezi školou, žáky a rodinou. Nabídneme školám snadný přístup k online vzdělávání a našim kurzům Red Monster využívajícím nejmodernější technologie. Naší ambicí je poskytovat tato řešení nejen v Česku, ale i v dalších zemích,“ říká Jan Jaroš, generální ředitel a předseda představenstva Unicorn Systems.

Roman Vejražka, výkonný ředitel Edookit s.r.o., uvádí: „S myšlenkou na lepší propojení školy a rodiny jsme v Edookitu začali vyvíjet komplexní cloudový školní informační systém.  Od prvních verzí z roku 2009 prošel rozsáhlým vývojem a dnes již pomáhá na stovkách škol nejen v Česku. Spojení s Unicorn Systems přinese zákazníkům výhody a funkce, které jim pomohou ve výuce i v organizaci školního provozu. Vznikne unikátní nabídka, jež pomůže zlepšit vzdělání v plně cloudovém prostředí. Tedy výuka kdekoliv, kdykoliv a bez instalace z mobilu i počítače.“

Týmy obou společností spojí své znalosti a zkušenosti, které povedou k dalšímu rozvoji systému Edookit a k podpoře vzdělávání s využitím moderních prostředků. Základní, střední a odborné školy získají přehledný systém využívající nejnovější technologie a zázemí společnosti Unicorn.

O Unicornu

Unicorn​ je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Jsme zároveň provozovateli internetové služby ​Plus4U, ve které nabízíme široké portfolio služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky a hlavně pro lidi. 

O společnosti Edookit

Edookit je česká softwarová společnost, která v Brně vyvíjí cloudový školní informační systém. Její snahou je od založení v roce 2009 propojovat školu a rodinu. Komplexní školní informační systém obsahuje vše pro školu od komunikace, rozvrhu, známkování, úkolů až po vysvědčení, třídní knihu, platby a elektronické GDPR souhlasy. Edookit používají stovky škol v ČR, na Slovensku, v Bulharsku i Německu. Edookit využívá nyní přes 350 000 uživatelů – učitelů, rodičů a žáků – jak prostřednictvím cloudu, tak pomocí Edookit progresivní mobilní aplikace. Edookit je držitelem akreditace MŠMT a provádí akreditovaná školení učitelů.