Největší český výrobce vířivek USSPA zvýšil obrat na 162 milionů – nejvíce od hospodářské krize

Největší český výrobce vířivek a spa, rodinná firma USSPA, loni zaznamenala třetí nejúspěšnější rok ve své historii. Obrat společnosti, sídlící ve východočeské Dolní Dobrouči, v roce 2019 přesáhl 162 milionů korun, což znamenalo meziroční nárůst o 4 procenta. Výrobce vířivek, který aktuálně zaměstnává 80 lidí, tak zaznamenal třetí nejlepší rok v téměř 25leté historii firmy a vůbec nejlepší od hospodářské krize. Pozitivní byl i provozní hospodářský výsledek. Ukazatel EBITDA se vyšplhal na téměř 23 milionů korun.

Hospodářské úspěchy dovolily společnosti USSPA významné investice, jen za poslední dva roky dosáhly celkem 25 milionů korun. Investice směřovaly například do automatizace výroby nebo do nového showroomu v Ostravě, který se stal čtvrtým vlastním showroomem firmy v České republice. 

„Investice mířily i do vývoje nové produktové řady, kterou v nejbližší době budeme postupně uvádět na zahraniční trhy. Tímto krokem chceme podpořit další rozvoj exportu, jehož posílení je naší prioritou,“ nastínila ředitelka firmy Kateřina Kadlecová. 

Nárůst mezd a spolupráce s Pastou Onerem

Z úspěchu firmy těžili i její zaměstnanci. Celkové mzdy meziročně vzrostly o dalších osm procent. Počet samotných zaměstnanců, kteří zajišťují celý proces od návrhu, přes design až po výrobu a servis, se pak zvýšil na 80. Za poslední dva roky to znamená nárůst o téměř pětinu. Firma rovněž intenzivně investuje do rozvoje zaměstnanců skrze školení a workshopy připravené na míru jejich potřebám.

„Máme radost, že jsme mohli opět podpořit i dobročinné a komunitní projekty, a to celkovou sumou přesahující 400 tisíc korun. Největší částka šla na projekty domácího hospice a další aktivity Oblastní charity, se kterou spolupracujeme dlouhodobě,“ řekla Kateřina Kadlecová.

Na charitu USSPA přispěla i prostřednictvím unikátní vířivky, která vznikla ve spolupráci s jedním z nejvýznamnějších představitelů českého pop artu Pastou Onerem. Ta v rámci filantropické večeře pomohla získat přes 1,9 milionu korun, které následně putovaly ve prospěch sdružení Silou hlasu pomáhajícího kvadruplegikům.

Prestižní ocenění

V minulém roce společnost zároveň získala již druhou prestižní cenu Good Design Award udělovanou v USA, a to za patentované řešení automatického krytu ACS®.  Samotná Kateřina Kadlecová se v roce 2019 umístila v žebříčku Top ženy Česka, v žebříčku Nejvlivnějších žen Česka podle časopisu Forbes a byla vybrána jako jedna ze dvou Češek do programu EY Entrepreneurial Winning Women. 

Rodinná společnost USSPA je prvním a největším českým výrobcem spa. Vyrábí ucelený sortiment vířivek pro každé použití – privátní spa, celoroční termální bazény swim spa a profesionální vířivky pro komerční použití. Vše se rodí v továrně v Dolní Dobrouči od návrhu, přes design až po výrobu. Firma za svou pětadvacetiletou historii přinesla celou řadu inovací, které posouvají obor spa kupředu, je držitelem několika patentů, prestižních světových ocenění za design Red Dot a Good Design Award, certifikátu kvality Czech Made a mnoha dalších. USSPA je lídrem českého trhu spa, prodává přímo ve svých čtyřech showroomech a zajišťuje i servis a veškerou poprodejní péči, svou produkci rovněž vyváží do více než dvaceti zemí. Více na www.usspa.cz