AOC představuje 35” ultraširoký herní monitor AGON AG353UCG

200 Hz, VESA DisplayHDR 1000 a G-Sync Ultimate

Praha, 20. února 2020 – AOC, specialista na monitory, uvádí na trh model AOC AGON AG353UCG s úhlopříčkou 88,98 centimetrů, který je součástí nejnovější generace AGON 3. Je přímým následníkem mimořádně oblíbeného a vysoce hodnoceného monitoru AG353UCG6. Novinka AG353UCG splňuje i ty nejnáročnější nároky vášnivých hráčů: frekvenci 200 Hz, odezvu 2 milisekundy v režimu GtG a perfektní vizuální zpětnou vazbu bez viditelného rozmazání pohybem. Jeho nativní rozlišení 3440 x 1440 UWQHD (v poměru 21:9) v kombinaci se zakřivením 1800R umožňuje fantastické ponoření do hry. O špičkový vizuální vjem se stará technologie Quantum Dot, maximální jas je 1000 nitů díky VESA DisplayHDR 1000, kontrast je 2500:1 a pokrytí DCI-P3 dosahuje 90 procent. Monitor také podporuje technologii Nvidia, která nabízí HDR s jasem 1000 nitů a zároveň eliminuje trhání obrazu a snižuje latenci.

Elegantní, futuristický design 

Design AG353UCG je skutečně mimořádný. Monitor zdědil po svých předchůdcích typický třístranný bezrámový design, prstencové RGB osvětlení na zadní části a červený / do písmene V tvarovaný stojan, za který v roce 2018 obdrželo AOC (s modelem AG273QCG) ocenění Red Dot Design Award 2018. Stojan ve tvaru písmene V je stylový a kompaktní, má nastavitelnou výšku  do 120 mm, je zároveň robustní a ponechává na stole dostatek místa. Výška panelu displeje je podobná 28” displejům s poměrem 16: 9, ale díky poměru stran 21: 9 poskytuje perfektní obraz ve vodorovné poloze. Výsledkem jsou skutečně nezapomenutelné zážitky při sledování či hraní. Jeho mimořádná 35” úhlopříčka obrazovky nepřináší jen skutečně pohlcující zážitky při hraní her či sledování anamorfních / ultraširokých filmů, ale také zvyšuje produktivitu pro tvůrce obsahů či živé streamery. 

Připraveni soutěžit

Upgradování na AG353UCG znamená investovat do špičkového pocitu a komfortu ze hry. Obnovovací frekvence 200 Hz vám umožní dosáhnout špičkovou rychlost při závodních, simulátorových či akčních hrách, stejně jako při MMORPG, 5 proti 5 či FPS. Doba přechodu jednotlivých pixelů je tak nízká, že umožní panelu zobrazit 200 snímků za sekundu bez jakékoli ztráty kvality obrazu. S dobou odezvy 2 ms GtG u AG353UCG prakticky neexistuje rozostření pohybu. Tím, že hráči získají okamžitou vizuální zpětnou vazbu o svých rychlých vstupech, se cítí být opravdu dokonale „připojeni“ do světa her, na rozdíl od dřívějších modelů. 

Mimořádné herní vizuální prvky

Nový herní monitor AOC AGON AGC353UCG dokázal propojit fantastickou rychlost s opravdu působivou kvalitou obrazu. Monitor je vybaven VA panelem s technologií Quantum Dot, která nabízí 90% pokrytí DCI-P3, což je výrazně větší barevný prostor než standardní prostor sRGB. Tento 10bitový panel navíc produkuje 1,07 miliard barev, což znamená jemnější barevné přechody a přesnější odstíny barev určené pro obsah HDR (High Dynamic Range). AG353UCG dokáže přesně zobrazovat HDR ve hrách pomocí G-Sync Ultimate s minimálním zpožděním mezi vstupem a výstupem, stejně tak HDR ve filmech / televizních pořadech, podporujících VESA DisplayHDR 1000. Jeho dynamický rozsah se pohybuje od 0,05 nitů v černé úrovni až po 1000 nitů v oblastech nejvyššího jasu. Díky svému VA panelu je monitor schopen statického kontrastu 2500:1, což je dvojnásobek výšky oproti běžným panelům IPS nebo TN. Navíc jeho 512 lokálních stmívacích zón poskytuje neuvěřitelně široký dynamický rozsah.

Extra v ceně

AG353UCG ale není jen o mimořádných technických vlastnostech, ale také o špičkovém komfortu pro uživatele. V přepracovaném moderním OSD (On-screen display) lze pohodlně navigovat pomocí 5směrového joysticku ve spodním rámu. Uložení herních sluchátek je nyní ještě pohodlnější, když oblíbený držák z předchozích modelů je nyní umístěn na levé i pravé straně. Monitor lze snadno připojit jediným pohybem k jeho elegantnímu kovovému stojanu nebo k držáku VESA. Stojan poskytuje nejen stabilitu, ale také nabízí rukojeť na přenášení, správu kabelů a ergonomické nastavení výšky (120 mm) či náklonu. Díky AOC Light FX (přizpůsobitelné prstencové RGB osvětlení na zadní straně) lze monitor upravit tak, aby odpovídal preferovanému nastavení každého hráče. V balení jsou obsaženy všechny kabely potřebné pro snadné připojení monitoru k počítači (DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0).

Model AOC AGON AG353UCG je na českém trhu k dostání od února roku 2020 za doporučenou cenu 63 689 Kč (2509 Eur).

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na http://eu.aoc.com