Advokátka Karin Pomaizlová v žebříčku WTR 1000 v týmu TOP TM Profesionálů, ocenění získala i kancelář

21.02. 2020 – Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika s potěšením oznamuje, že Karin Pomaizlová, partnerka Taylor Wessing Česká republika, se opět za vynikající servis při poskytování kompletních právních služeb v oblasti ochranných známek umístila v celosvětovém žebříčku World Trademark Review 1000 a stala se součástí týmu “TOP TM PROFESSIONALS”. A Taylor Wessing Česká republika jako advokátní kancelář získala v tomto žebříčku také další významné ocenění.

Letos se vyhoupla do stříbrné kategorie, což je posun od roku 2018, kdy byl tým oceněn bronzovou medailí. Celosvětový žebříček WTR byl vyhlášen v únoru tohoto roku. Důkladné kvalitativní hodnocení se zaměřilo na identifikaci firem a jednotlivců v České republice, kteří jsou považováni za vynikající v oblasti ochranných známek. Při hodnocení společností byly brány v úvahu kritéria jako hloubka odbornosti, prezentace na trhu a úroveň odvedené práce, ale i pozitivní zpětná vazba od klientů.

Erwin Hanslik, vedoucí partner advokátní kanceláře Taylor Wessing Česká republika, k tomu dodává: “Co více dodat k tak úžasnému ocenění, které pramení z dobrých výsledků paní kolegyně i celého týmu. Jsem nesmírně rád, že naše kancelář je postavena na odbornících, kteří nás skvěle reprezentují. Karin je v našem týmu velkou posilou a příkladně hájí zájmy našich klientů. Potvrzuje špičkovou znalost všech právních aspektů ochranných známek, včetně trestních a občanskoprávních řízení. A ocenění vypovídá o její expertíze v této problematice a dlouholeté praxi v tomto oboru.” 

Podle vyjádření odborníků WTR 1000 Pomaizlová ukázkově reprezentuje svou advokátní kancelář a je přesvědčivou volbou pro všechny společnosti, které hledají maximální a mnohastupňovou ochranu své značky, nehledě na jejich zaměření a velikost. Upozorňují, že: “Karin je skutečným lídrem v oboru, její jméno je synonymem této praxe a patří k nejznámějším na trhu. Je skvělá právnička a ostřílená advokátka. Je tvrdý protivník, ale na druhou stranu je potěšením s ní jednat. Své argumenty prezentuje jasně a i při boji za nejlepší zájmy svého klienta je vždy korektní a spravedlivá. Neúnavně hájí nejvýznamnější společnosti v technologickém, farmaceutickém a tabákovém průmyslu.“

Karin Pomaizlová je partnerkou advokátní kanceláře Taylor Wessing Česká republika od roku 2015. Je vedoucí skupiny IP / IT. Specializuje se na ochranu duševního vlastnictví, právo ochrany před nekalou soutěží, regulaci reklamy, ochranu osobních údajů a právní aspekty nových technologií (Internet věcí, Průmysl 4.0, Big Data, umělá inteligence). Dále se věnuje právnímu poradenství v oblastech právní regulace léčiv, transferu technologií a potravinářství. Do společnosti Taylor Wessing nastoupila z vlastní praxe, v minulosti působila v mezinárodní advokátní kanceláři Linklaters. V roce 2013 získala ocenění ILO Client Choice Award v oblasti duševního vlastnictví ochranných známek. V letech 2017 až 2019 byla vydavatelstvím Economia zařazena do prestižního přehledu právniček, které spojuje nejen úspěšná kariéra, ale také maximální nasazení a vliv (nejen) na jejich okolí. Několikrát byla zařazena do hodnocení IP STARS v kategorii ochranných známek. V roce 2018 získala v celosvětovém žebříčku World Trademark Review 1000 stříbrnou medaili. Je členkou mezinárodních profesních asociací MARQUES a LIDC. Byla rovněž prezidentkou české skupiny Licensing Executives Society. 

Co přinesl rok 2019 v oblasti IP / IT?

Novela zákona o ochranných známkách, účinná od 1. ledna 2019, významnou měrou zasáhla do přihlašování a zápisu ochranných známek. Mimo jiné novela zrušila pravomoc Úřad průmyslového vlastnictví zamítnout z moci úřední přihlášené označení, pokud bylo zaměnitelně podobné se starší ochrannou známkou. Po novele již tuto pravomoc nemá a je pouze na vlastnících starších ochranných známek, jak si svá práva ochrání, zda budou monitorovat zveřejněné přihlášky ochranných známek a podají proti nim případně námitky anebo ne. Novela tak mimo jiné klade nové nároky na vlastníky ochranných známek, kteří musí zavést nové administrativní procesy k monitorování zveřejněných přihlášek ochranných známek. Dále novela zákona o ochranných známkách nově upravuje možnost zaregistrovat si tzv. certifikační ochrannou známku, kterou její vlastník certifikuje, že jí označené výrobky nebo služby splňují určité standardy kvality, předem dané vlastnosti, které byly v průběhu certifikačního procesu ověřeny.

O Taylor Wessing: www.taylorwessing.com

O TRW 1000 v roce 2020: https://www.worldtrademarkreview.com/directories/wtr1000/rankings/czech-republic