Společnost Huawei vévodí 5G sítím. Celosvětově podepsala 91 komerčních smluv, z toho 47 v Evropě.

Huawei včera na tiskové konferenci v Londýně uvedla, že uzavřela 91 komerčních smluv na sítě 5G, více než polovinu z toho v Evropě a dodala přes 600 tisíc masivních anténních jednotek (AAU) 5G s technologií MIMO. Rovněž byl představen 5G Partner Innovation Program, iniciativu na podporu rozvoje sítí 5G a urychlení obchodního úspěchu sítí páté generace. V Londýně byly také představeny moduly pro 5G a špičková síť 5G, která umožní obchodní úspěch sítí nové generace.

Z celkového počtu 91 kontraktů celosvětově jich je 47 s partnery v Evropě, 27 smluv je s operátory z Asie a 17 jsou ostatní země světa. Rozpočet 5G Partner Innovation Programu na příštích pět let bude 20 milionů dolarů. Iniciativa je součástí snahy Huawei podpořit inovace v 5G a urychlit komerční úspěch této technologie. 

Ohledně působení operátorů v éře nových technologií 5G Ryan Ding, člen představenstva společnosti Huawei, výkonný ředitel a CEO v divizi Carrier Business Group, upozornil na schopnost účtovat uživatelům služby na základě více metrik včetně objemu dat, latence, šíře pásma a počtu připojených zařízení. Tím je umožněna monetizace 5G. „Soutěž je v případě 4G založená pouze na cenové válce o tarify,” říká Ding a dodává: „V 5G mohou operátoři rozlišovat podle nových metrik.” 

Šéf marketingu a prodeje v divizi Carrier Business Group společnosti Huawei Peng Song oznámil představení špičkové sítě 5G, jejímž účelem je pomoci operátorům dosáhnout obchodního úspěchu. Špičková síť 5G od Huawei zahrnuje celou škálu produktových řešení od zjednodušené sítě pro rádiový přístup (RAN) přes inteligentní síť IP, síť s mimořádně vysokým širokopásmovým připojením, až po zelená připojení a služby 5G typu end-to-end na základě umělé inteligence. K dosažení úspěchu budou muset operátoři stavět na nejpokročilejších technologiích 5G, které jsou zjednodušené, inteligentní, šetrné k životnímu prostředí a nabízejí extrémně vysoké širokopásmové připojení i umělou inteligenci typu end-to-end.

„Neustále investujeme do oblastí, jako jsou základní teorie, materiály a algoritmy, které nám umožňují vyvinout nejlepší řešení pro náš obor a pomoci operátorům dosáhnout komerčního úspěchu 5G,” říká Peng Song. 

Huawei ve spolupráci se svými partnery v Londýně představila sérii modulů pro podniky i koncové uživatele, které jsou založeny na pre-modulu od dceřiné společnosti Huawei pro vývoj a výrobu čipových sad HiSilicon. Úlohou těchto modulů je urychlení širokého zavedení 5G napříč obory.

Huawei spolupracuje se společnostmi Quectel, Changhong Holding Group, AI-Link, China Mobile Group Device a Smart Chip na uvedení průmyslových modulů pro 5G, modulů 5G+8K media, modulů pro elektrickou energii pro 5G a dalších. Na uživatelské úrovni se jedná o moduly zahrnující rozšířenou a virtuální realitu. Zařízení s těmito vlastnosti v segmentu chytrých hodinek a náramků budou k dispozici na trhu již letos v březnu.

Šéf HiSilicon Veni Shone k tomu říká: „Aplikace 5G by se v této rané fázi měly zaměřit na scénáře s vysokou přidanou hodnotou a běžnými funkcemi. HiSilicon nabízí standardní pre-modul pro 5G určený pro vertikální obory a spotřebitele. Pomáhá dodavatelům vyvíjet komerční moduly. Díky tomu podporuje bezpočet firem, aby mohly vybudovat skvělý ekosystém 5G.“

O společnosti Huawei 

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům. 

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 180 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo nás sledujte na:

http://www.linkedin.com/company/Huawei 

http://www.twitter.com/Huawei 

http://www.facebook.com/Huawei 

http://www.youtube.com/Huawei