Dobří andělé z Raiffeisenbank pomohli vloni nadaci částkou přes 1,2 milionu korun

Praha, 24. února 2020 – Raiffeisenbank podporuje nadaci DOBRÝ ANDĚL už více než osm let. Jen v loňském roce pro ni získala částku přesahující 1,2 milionu korun. Naposledy předala banka nadaci částku 508 tisíc korun z charitativního projektu “Dobrá rána pomáhá”. Sami zaměstnanci podpořili vloni konkrétní projekty nadace svými pravidelnými příspěvky z výplaty částkou přes 740 tisíc korun.

Organizací a nadací, které se zaměřují na pomoc potřebným, je jako hub po dešti a vybrat tu správnou, která rezonuje s hodnotami společnosti, není jednoduché. Pro Raiffeisenbank byla před více než šesti lety volba jasná. Transparentnost a efektivně nastavený systém finanční pomoci nadace DOBRÝ ANDĚL s bankou souzněl natolik, že spolupráce trvá a rozvíjí se dodnes. 

Pomoc přitom probíhá na několika úrovních. Dobrými anděli byly v loňském roce zhruba tři stovky zaměstnanců banky, kteří ze své výplaty pravidelně přispívali na prospěšné aktivity nadace. „Za loňský rok jsme díky nim do nadace odeslali přes 740 tisíc korun, což je o více než sto tisíc více než v předchozím roce. Je vidět, že solidarita a ochota pomoci potřebným je nám přirozená,“ říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Dalším významným zdrojem financí pro nadaci Dobrý anděl je aktivita „Dobrá rána pomáhá“, v rámci níž přispívají na dobrou věc nejlepší amatérští hráči Raiffeisenbank v turnaji Czech  golf amateur. Díky nim mohla banka předat nadaci další příspěvek – šek ve výši 508 tisíc korun. 

„Raiffeisenbank podporuje DOBRÉHO ANDĚLA už řadu let. A právě takováto dlouhodobá spolupráce je pro nás skvělou podporou. Víme totiž, že se můžeme na opakovanou podporu spolehnout a rodinám s dětmi, které zasáhla vážná nemoc, dokážeme pomáhat na pravidelné bázi,“ říká Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace DOBRÝ ANDĚL.

Raiffeisenbank sdílí transparentní hodnoty DOBRÉHO ANDĚLA, tedy pravidelné, včasné a adresné rozdělování příspěvků potřebným do posledního haléře. Aktivně proto nabízí možnost stát se Dobrým andělem všem svým klientům i zaměstnancům.

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje již 25 let široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele v České republice. Banka

obsluhuje klienty v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center,

osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu,

která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců. 

Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).