Notebooky a tablety Panasonic TOUGHBOOK zlepšují produktivitu a služby v kontejnerovém terminálu

BRACKNELL, VELKÁ BRITÁNIE. 25. února 2020 – Společnost DP World, jejíž služby umožňují realizovat globální obchod, využívá odolné notebooky a tablety Panasonic TOUGHBOOK. Nakupuje je prostřednictvím společnosti Colva Ltd, ke zlepšení produktivity a zákaznických služeb PŘI provozu vytíženého terminálu v Southamptonu. Video s bližšími informacemi najdete zde.

Původně hledal terminál DP World Southampton řešení mobilní výpočetní techniky pro vedoucí pracovníky, kteří u všech jednotlivých lodí, nesou odpovědnost za zajištění bezpečné a správné nakládky a vykládky kontejnerů. 

„Vedoucí operátoři dosud používali seznamy jeřábnických prací a plány přístavu v papírové podobě, které byly zastaralé ihned, jak se vytiskly,“ sdělil Mark Hooper, manažer provozu, DP World Southampton. „Změny provedené vedoucími operátory se zapisovaly a pracovníci si je sdělovali vysílačkami. Při práci za každého počasí, ve dne v noci, se papírové dokumenty snadno poškodí, jsou nečitelné, matoucí, poničené počasím, vrátí se pozdě nebo se ztratí.“ 

Poté, co se IT odborníci společnosti DP World seznámili s různými odolnými zařízeními a konzultovali je s koncovými uživateli, rozhodli se pro tyto činnosti zvolit odolné tablety Panasonic TOUGHBOOK G1 a vytvořit vlastní softwarový program. Ten poskytne vedoucím operátorům data v reálném čase a zajistí jim nezávislost při rozhodování na pracovišti. Přispívá tak ke zvýšení produktivity a snižování nákladů. Po úspěšných zkouškách u jednoho doku nyní balíček funguje na celém terminálu (15 nábřežních jeřábů). 

„Vedoucí operátor nyní může zvolit, na kterém doku plavidla bude pracovat a prostřednictvím interakce potvrdit pozice kontejnerů. Žádný jiný terminál nepoužívá mobilní zařízení vybavená tak pokročilým softwarem, který by umožňoval operátorům interakci s nakládkou a vykládkou plavidel v reálném čase. Ta zvyšuje rychlost jeřábové překládky, zkracuje dobu pobytu plavidla a poskytuje dopravcům aktuálnější informace,“ řekl Hooper.

Od zavedení tohoto řešení se zvýšila rychlost jeřábové překládky. Díky tomu plavidla stráví v přístavu méně času a mohou rychleji odjet do další destinace. Aktualizace v reálném čase, které přicházejí od vedoucích operátorů, také představují kvalitnější informace, které se prostřednictvím webuWhere’s my container? terminálu DP World Southampton předávají dále zákazníkům. 

Aplikace se průběžně aktualizuje z tabletu Panasonic TOUGHBOOK, který přepíná mezi připojením pomocí sítí 4G a Wi-Fi, aby zajistil nepřetržitou konektivitu. Vzhledem k pracovnímu prostředí, ve kterém se vyskytují obrovské kovové konstrukce a velká masa na sobě naskládaných kontejnerů, které narušují signál, spolupracuje terminál s partnerem společnosti Panasonic, firmou NetMotion, jejímž úkolem je zajistit nepřetržité připojení zařízení. 

Na schopnost operátorů prohlížet a obsluhovat obrazovku mobilních zařízení mohou mít také negativní vliv extrémní povětrnostní podmínky. Díky tabletům Panasonic TOUGHBOOK může uživatel přepínat mezi standardním ovládáním dotykové obrazovky a ovládáním perem, což umožňuje pokračovat v práci i za těch nejnepříhodnějších podmínek.

Kromě řešení pro vedoucí operátory vybavila společnost DP World odolnými notebooky Panasonic TOUGHBOOK 33 také vozíky, které slouží k přesouvání a stohování přepravních kontejnerů. Tým ProServices společnosti Panasonic také na zakázku navrhl a realizoval dokovací jednotku pro zařízení, díky které lze řešení snadno a bezpečně používat i ve specializovaných vozidlech. 

I týmy údržby společnosti DP World používají odolné notebooky Panasonic TOUGHBOOK typu 20 a 33 jako nezbytné nástroje pro diagnostiku a správu údržbových úkonů u vozidel v terminálu. 

Po úspěšném nasazení této technologie zavádějí nebo zvažují zavedení řešení Panasonic TOUGHBOOK nejen ostatní terminály DP World, ale i další lokality po celé Evropě a ve zbytku světa. I zákazníci si uvědomují výhody tohoto nového řešení.

Darren Munday, Transport & Manufacturing Business Manager for Panasonic TOUGHBOOK, uvedl: „Operace kontejnerové dopravy, jakými je právě provoz DP World Southampton, představují pro provozování mobilní výpočetní techniky ty nejsložitější a nejnáročnější podmínky. Díky úzké spolupráci s našimi servisními týmy a partnery pro aplikace dokázal Panasonic dodat společnosti DP World řadu řešení výpočetní techniky, která pomohla zvýšit produktivitu, zákaznické služby i práci uživatelů.“

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global