Novým Country Managerem společnosti Ericsson v České republice je Cveto Gašperut

  • Cveto Gašperut má dlouholeté zkušenosti z oblasti řízení obchodních aktivit v ICT
  • Jeho hlavním cílem je zavedení 5G sítí mezi zákazníky společnosti Ericsson v České republice
  • Dále se zaměří  na 5G ve výrobě, zdravotnictví nebo rozvoj inteligentních měst

Novým Country Managerem pro Českou republiku ve společnosti Ericsson, která je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb, se stal Cveto Gašperut. Firmě přináší dlouholeté profesionální zkušenosti z oblasti řízení obchodních aktivit na poli informačních a komunikačních technologií.

Ve své nové funkci se zaměří především na práci se zákazníky Ericssonu v České republice, kterými jsou primárně poskytovatelé telekomunikačních služeb, a na implementaci 5G sítí. Zavedení 5G transformuje sítě operátorů, přinese nová cloudová řešení, ale i nové obchodní modely spolupráce pro poskytovatele služeb a koncové zákazníky. 

„Velmi si vážím příležitosti stát v čele české pobočky společnosti Ericsson. Mým cílem je společně s místním a regionálním týmem pomoci zákazníkům při zajišťování bezpečného, úspěšného a udržitelného podnikání budoucnosti s 5G. Své aktivity zaměříme na zavedení 5G v privátních sítích ve výrobě, elektronické zdravotnictví nebo na budování inteligentních měst „smart cities“, “ říká Cveto Gašperut.

Zavedení 5G přinese benefity v mnoha oblastech společenského života a umožní rozvoj nových služeb. „Chceme se proto soustředit také na spolupráci se startupy a českými univerzitami,“ dodává Gašperut.

Cveto Gašperut poslední 2 roky pracoval jako obchodní ředitel ve společnosti Microsoft, kde měl na starosti vedení obchodního týmu ve 24 zemích střední a východní Evropy. Nicméně ve společnosti Ericsson působil již předtím, a to od roku 2000, přičemž byl zodpovědný za řízení obchodních aktivit ve Slovinsku a ve střední Evropě. 

Více o společnosti Ericsson a 5G; o Ericsson Spectrum Sharing; o kontraktech společnosti Ericsson týkajících se 5G; o partnerstvích týkajících se 5G a o případových studiích.

SLEDUJTE NÁS:

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson 

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com