Softec dosáhl nejvyšší konsolidované tržby v historii (24,6 milionu eur). Česko vyrostlo o 22 %.

Bratislava/Praha, 27. února 2020 – Skupina Softec dnes oznámila, že dosáhla v loňském roce nejvyšší konsolidované tržby v historii ve výši 24,6 milionu eur, což je o 22 % více než v předchozím roce (loni to bylo 20,2). Stejně vyrostla i v České republice, tedy o 22 %. Za úspěchem stojí především nové projekty v bankovním sektoru (Česko, Slovensko) a v pojišťovnictví (Slovensko, zahraničí), ale také diverzita portfolia a zvýšení efektivity skupiny. Pozitivní změny však firma zaznamenala i ve službách pro další oblasti, v nichž působí, tj. v telekomunikacích, veřejné správě, resp. segmentu prodeje produktů a služeb prostřednictvím makléřských sítí.

Peter Morávek, výkonný ředitel Softec Group: „Loňský finanční rok byl pro nás opět velmi úspěšný. Je to i proto, že se výrazně zvýšila poptávka na trhu o řešení v oblasti digitální transformace – mimo jiné i digitálního onboardingu (pozn. získání nového zákazníka online bez nutnosti dojít na pobočku), kterým se dlouhodobě zabýváme.“ 

Tabulka č. 1 Vývoj tržeb skupiny v posledních pěti letech (v eurech)

2015 2016 2017 2018 2019
17 406 740 20 552 163 21 106 115 20 210 809 24 562 566

Z výše uvedené tabulky je vidět, že konsolidované tržby skupiny dlouhodobě rostou (s malou výjimkou v roce 2018). Celkový růst za posledních pět let dosáhl 41 %. Ke konci loňského roku měla firma 370 lidí a působila ve čtyřech městech: Praze, Bratislavě, Žilině a Prievidzi. Právě v posledních dvou jmenovaných slovenských městech chce skupina v novém finančním roce nadále svou přítomnost posilovat (podpora rozvoje regionů). 

„Prioritou pro další období zůstává i nadále pomoc našim zákazníkům, především z finančního sektoru, s digitální transformací, resp. přenos našich zkušeností a řešení mezi segmenty a jednotlivými trhy,“ doplňuje Morávek.

Řešení a služby skupiny dnes využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. K těm nejvýznamnějším patří skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC nebo Orange.

KONEC

Softec

Je přední konzultačně-softwarovou společností, jejíž služby využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi klíčové zákazníky patří významné banky, pojišťovny, instituce veřejné správy a telekomunikační firmy. V roce 2012 se na Slovensku stala IT firmou roku, o pět let později pak získala ocenění Diamant slovenského byznysu. V roce 2018 zvítězila v soutěži IT projekt roku, tzv. IT oskarech, s projektem biometrické identifikace pro Tatra banku. V současné době má v Česku a na Slovensku 370 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.