BT rozšiřuje své dynamické síťové služby prostřednictvím platforem od společnosti Dell Technologies

Praha, 2. března 2020 – Dell Technologies poskytne telekomunikační společnosti BT (dříve British Telecom) své portfolio IT řešení pro umístění u jejích zákazníků. BT jako globální poskytovatel komunikačních služeb tak bude moci nabídnout svým nadnárodním firemním zákazníkům široké spektrum nových řízených služeb, které jim umožní rychle a flexibilně zavádět aplikace a služby. Velkým operátorům a podnikům s mnoha lokalitami může řešení Dell EMC pomoci usnadnit pořízení, zavedení a podporu prostřednictvím svého globálního dodavatelského řetězce, výrobních kapacit, logistických služeb a služeb podpory s jedním kontaktním místem.

Telekomunikační společnost BT bude nabízet řešení Dell EMC Virtual Edge Platform (VEP) – řadu univerzálních zařízení pro instalaci u zákazníka (uCPE) určených speciálně pro síťové účely a spojujících podporu sítí, IoT a IT aplikací na jedné platformě. S využitím Dell EMC VEP, bude BT moci zákazníkům pomáhat automatizovat, zjednodušovat a urychlovat tok dat u kriticky důležitých lokálních pracovních zátěží. 

Platforma Dell EMC VEP je k dispozici v různých provedeních a úrovních výkonu. Poskytovatelům služeb umožňuje nabízet jednak konsolidaci hardwaru, jednak výběr aplikací v jednotlivých distribuovaných lokalitách zákazníka. Omezuje nutnost specializovaných zařízení nebo serverů v každé lokalitě a poskytuje jednotnou platformu pro provoz služeb jako SD-WAN, bezpečnostních funkcí, bran IoT a distribuovaných aplikací. Tím urychluje a usnadňuje zavádění klíčových aplikací. 

Na míru šité modelové řady platformy Dell EMC Virtual Edge jsou ideální pro centrální i vzdálené lokality

Platforma Dell EMC Virtual Edge (VEP) založená na pokročilé síťové virtualizaci a softwarově definované architektuře pomáhá poskytovatelům služeb i podnikům modernizovat WAN sítě s ohledem na budoucí potřeby. Zařízení VEP je osazené procesory Intel speciálně vyvinutými pro zlepšení výkonu sítě, včetně technologie Intel QuickAssist, která urychluje šifrování, a Intel Data Plane Development Kit pro urychlení zpracování paketů. Tyto funkce posilují výpočetní zdroje a poskytují potřebný výkon pro rostoucí zátěž spojenou se zabezpečením.

K dispozici jsou dvě modelové řady VEP, každá s širokými možnostmi konfigurace pro zákazníky se síťovým prostředím velkého i malého rozsahu:

  • řada VEP4600 – výkonnější, modulární verze, která zvládá virtualizaci většího počtu síťových funkcí – ideální pro centrální lokality.
  • řada VEP1405 – kompaktní, ekonomické a energeticky úsporné řešení v provedení bez možnosti úprav, ideální pro vzdálené lokality.

Díky spojení špičkových on-premise platforem Dell Technologies s osvědčenými síťovými a bezpečnostními službami telekomunikační společnosti BT mohou zákazníci BT využívat robustní a bezpečnou komplexní digitální infrastrukturu. Ta umožní integraci WAN, W-LAN, SD-WAN a cloudu do jediného provozního a bezpečnostního rámce a podstatně tím zjednoduší zavádění a správu IT infrastruktury a zároveň zákazníkům ponechá kontrolu a umožní pružně reagovat. Vedle toho bude BT pomocí špičkové serverové, úložné a hyperkonvergované infrastruktury společnosti Dell Technologies podporovat rozšířené využití edge. Tak budou podniky moci efektivněji reagovat na nové tržní příležitosti a zároveň spolehlivě zajistí svá důležitá data a aplikace před narušením provozu a digitálními hrozbami.

Další zdroje

  • Informace o tom, co edge computing přinese v roce 2020, si můžete přečíst na blogu Andyho Rowlanda, ředitele globální divize digitálního průmyslu telekomunikační společnosti BT.

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies je unikátní skupina firem, které poskytují organizacím potřebnou IT infrastrukturu, aby mohly budovat svoji digitální budoucnost, transformovat své IT a chránit svá nejdůležitější aktiva: informace. Společnost poskytuje služby firmám všech velikostí ve 180 zemích – od 99 % firem v žebříčku Fortune 500 až po jednotlivé spotřebitele – kterým dodává nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio produktů od těch koncových přes core až po cloudová řešení.