HTC představilo slevy na Vive Cosmos a oznámilo snížení ceny headsetu Vive Pro Eye s technologií sledováním pohybu očí

Kromě snížení ceny nejpokročilejšího headsetu pro profesionály a slev na HTC Vive Cosmos, které potěší hráče, výrobce představil i výhodné sady pro komerční uživatele.

Praha, 2. března 2020 – Společnost HTC dnes oznámila trvalé snížení ceny headsetu HTC Vive Pro Eye, který se již v základu pyšní precizní technologií sledování pohybu očí. Ta nabízí nové možnosti ovládání virtuálních zážitků, umožňuje snížení nároků na HW počítače i sledování uživatelského chování při výcviku a vzdělávání. Nová cena byla stanovena na 1 399 € (35 990 Kč). Výrobce představil také výhodné balíky. HTC Vive Pro Eye Office má v ceně 1 663 € (42 490 Kč) profesionální licenci se zárukou a službami pro komerční využití. Herny pak ocení Vive Pro Eye Office – Arena Bundle za 2 640 € (67 320 Kč), ve kterém naleznou nejen 4 základnové stanice pro instalace na prostoru až 10 x 10 m, ale také optický kabel, který je schopen tak velkou herní plochu obsáhnout.

Soukromé uživatele potěší slevová akce na headset HTC Vive Cosmos, při jehož nákupu v březnu ušetří 100 € (2 500 Kč). Na příchod očekávaného titulu Half-Life: Alyx se tak připraví již za 19 090 Kč. Poslední novinkou je spuštění předobjednávek na HTC Vive Cosmos Elite, které proběhne 4.3.2020.

Profesionální služby a záruka (dříve známé jako Advantage)

S nabídkou balíků HTC Vive Pro Eye výrobce zjednodušil svůj záruční program s rozšířenými službami pro profesionální uživatele VR headsetů, který majitelům umožňuje lépe chránit svou investici. Ten je nově součástí každého „Office“ balíku. Zahrnuje dvouletou záruku pro komerční využití, uživatelskou podporu a další služby. Nechybí záruka odpovědi na e-mail do druhého pracovního dne, dedikovaná podpora na telefonu a chatu, ani zrychlené řešení servisu a oprav.

HTC Vive Cosmos

Nejnovější spotřebitelský headset nabízí nebývale jednoduché nastavení, špičkový obraz s rozlišením 2 880 x 1 700 a jedinečný výklopný design. Díky tomu umožňuje extrémně rychlý přechod mezi virtuální a skutečnou realitou. Hráči tak snadno zkontrolují svůj smartphone, obrazovku počítače, nebo jednoduše doplní tekutiny po náročných chvílích věnovaných fitness ve VR. Navíc nabízí i modulární konstrukci s výměnnými moduly. Ty doplní podporu externího sledování pohybu pro nejnáročnější uživatele či kamery s vysokým rozlišením pro aplikace rozšířené reality.

O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality vyvinutý ve spolupráci firem HTC a Valve, který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Vive přináší, díky nastavitelnému headsetu, dvěma bezdrátovým ovladačům s HD haptickou odezvou a preciznímu snímáním pohybu v rozsahu 360°, ohromující vizuální zážitek a možnost přirozené interakce s virtuálním prostředím. Zároveň systém umožňuje bezdrátové spojení s mobilním telefonem a přenos jeho nejdůležitějších funkcí do virtuální reality, stejně jako propojení s reálným světem pomocí vestavěné kamery. Tyto technologie praktickým způsobem zvyšují bezpečnost a umožňují bezstarostné ponoření do virtuální reality, díky kterému vás virtuální světy zprostředkované systémem HTC Vive pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně. Více informací na www.htcvive.com.