Western Digital uvádí nový SSD disk WD Gold NVMe a podporuje přechod na formát NVMe u disků pro malé a střední podniky

Nový NVMe SSD disk WD Gold podnikové třídy je navržen pro výrazné zlepšení výkonu a zrychlení reakční doby u počítačových aplikací

San José, Kalifornie/Praha, 4. března 2020 – Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) usnadňuje přechod na úložiště s disky formátu NVMe™ u malých a středních firem. Nové disky SSD NVMe podnikové třídy z produktové řady WD Gold™ významně zvyšují výkon u počítačových aplikací.

IDC, společnost pro analýzu trhů, očekává, že podíl disků NVMe dodaných na trh dosáhne do roku 2023 až 79 %1. Technologie úložišť bude klíčovým prvkem pro získání maximálního výkonu aplikací při současném rozvoji možností vícejádrových procesorů.

Dodávky nového disku WD Gold NVMe SSD se očekávají ve druhém čtvrtletí 2020. Disk bude k dostání ve čtyřech kapacitách, jak pro koncové zákazníky, tak pro distribuční partnery. SSD disk WD Gold NVMe je navržen jako primární úložiště v serverech, kde dokáže poskytovat rychlé časy odezvy, vyšší datovou prostupnost a větší škálovatelnost, než současné SATA zařízení pro podnikové aplikace. WD Gold NVMe SSD doplňuje produktovou řadu HDD disků WD Gold a představuje úložiště s vysokým výkonem pro aplikace a datové soubory, které vyžadují nízkou latenci a vysokou propustnost dat.

Nové disky WD Gold NVMe SSD jsou navrženy společností Western Digital, která se opírá o zkušenosti získané při návrhu a výrobě SSD disků 3D TLC NAND, firmware na míru a své vlastní integrované ovladače. Zákazníci se mohou bezpečně spolehnout na ochranu dat i při výpadku napájení a prodlouženou pětiletou záruku. Bezpečné načítání systému a bezpečné odstranění dat zajišťuje zákazníkům další kontrolu nad daty. 

„Vyberte si jakékoli odvětví, jsou to data, která mění svět. Ve světě výpočetní techniky probíhají na mnoha frontách velké změny a inovace. Doslova v každém odvětví, ve velké nebo malé firmě, je to vše jen o datech,“ říká Phil Bullinger, generální manažer a senior viceprezident Western Digital pro zařízení datových center, a dodává: „Přechod na formát NVMe je základem pro využití potenciálu vysokorychlostních úložišť při nových možnostech aplikací a při náročném pracovním zatížení. Rozšíření našich dodávek pevných disků HDD WD Gold o SSD disky WD Gold NVMe znamená, že naši zákazníci a prodejci mají solidní volbu pro dosažení rychlejšího zpracovávání dat.“

Řešení poskytovaná společností Western Digital pro datová centra reagují na potřeby rychle se rozvíjejícího a stále se měnícího technologického prostředí. Široké portfolio produktů pro datová centra zahrnuje disky Ultrastar® HDD a SSD, disky WD Gold HDD a SSD, včetně otevřené infrastruktury OpenFlex™ NVMe over Fabrics (NVMe-oF™) a také úložiště pro platformy NVMe-oF bridge solutions a disky Ultrastar memory extension. 

1Worldwide Solid State Drive Forecast Update, 2019–2023 (Dec 2019, IDC Doc #US44492119)

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami G-Technology™, HGST, SanDisk®, Tegile™, Upthere™ a WD®.