Sygic učinil první krok k elektromobilitě: užavřel partnerství se společnosti Plugsurfing

Úspěšný vývojář navigačních řešení představí v blízké budoucnosti sérii inovativních řešení pro řidiče a automobilky, které se stanou nevyhnutelnou součástí řešení největších překážek masového rozšíření elektromobility – obavu z dojezdu a nabíjení. 

BRATISLAVA, 18. března 2020 –  Globální navigační hráč Sygic spojil síly se společností Plugsurfing – největším poskytovatelem přístupu k nabíjecím stanicím v objemu 150 000 nabíjecích bodů v Evropě.

“Partnerství se společností Plugsurfing je důležitou součástí našeho plánu, vyvinout komplexní a inovativní řešení pro elektrická auta. Produkty a služby, které zanedlouho představíme, pomohou nejen novým, ale i zkušeným řidičům čelit každodenním výzvám elektromobility“, uvedl Viceprezident pro eMobilitu v Sygic, Petr Füzék.  

Podle průzkumu Centra pro výzkum a rozvoj informačních služeb (CORDIS) jsou rozhodujícími překážkami, které zatím brání masovému rozšíření elektromobilů, nabíjecí infrastruktura, nedostatečné podvědomí a nízká osvěta. To vše sehrává důležitou roli v obavách z dojezdu a nabíjení.  

“Jako zkušený vývojář inovativních navigací a průkopník propojení telefonů s vestavěnými systémy v autech, jsme připraveni překonat tyto překážky”, dodal Füzék. 

“Plugsurfing je evropským leaderem v elektromobilitě. Naším cílem je zprostředkovat nabíjení jednoduše pro každého řidiče. Díky tomu se nám podařilo vybudovat silnou komunitu řidičů elektrických aut, kteří pravidelně využívají naše služby. Spolupráce se společností Sygic nám umožní představit nové řešení, které pomůže vyřešit ty nejkritičtější potřeby i našich řidičů“, uvedl Adam Woolway, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Plugsurfing.  

Sygic představí první řešení pro elektromobilitu, které bude součástí Sygic GPS Navigace začátkem května 2020.   

O SYGIC

Společnost Sygic, která byla založena v Bratislavě roku 2004, je zařazena do žebříčku nejrychleji rostoucích společností Deloitte Fast 50 a stala se první společností nabízející navigační systémy pro iPhone a druhou pro Android. S více než 200 milióny unikátních uživatelů GPS aplikace od Sygic v současnosti stojí v čele globálních navigací pro odvětví automobilového průmyslu a cestování.