Naprogramuj si s Czechitas vlastní hru

V souvislosti s rušením prezenční výuky připravila nezisková organizace Czechitas programování hry pro všechny. V jedenácti krocích den po dni vás Czechitas provedou základním kurzem programování v jazyce JavaScript, což je objektově orientovaný programovací jazyk, využívaný při tvorbě webových stránek. Celý tutoriál i hra jsou pojaté tak, aby to zvládl úplný začátečník. IT totiž není jen nudný shluk závorek, písmen a číslic. Cílem je ukázat, že IT může být zábava pro všechny. Odkaz na první článek ZDE a na FB událost TADY.

”V těchto dnech je důležité udržet si pozitivní přístup a najít si i doma způsob, jak se vzdělávat. Proto jsme spolu s Czechitas vyvinuli jednoduchý tutoriál, který naučí všechny základům programování. Výsledná hra by měla vypadat, jako hra PAC-MAN, kde budete sbírat vitamíny na posílení imunity. Zvládnout hru naprogramovat by měli s pomocí manuálu všichni a nezáleží na vstupních znalostech”, dodává Dita Přikrylová, zakladatelka Czechitas. 

V případě, že děti budou chtít programovat samy, je doporučený věk 13 let a více. U mladších dětí je nejlepší programovat hru společně s rodiči. Tutoriál vznikl také u příležitosti čtyřicátého výročí legendární hry PAC-MAN, která spatřilo světlo světa 21. 5. 1980.

Czechitas:

Czechitas jsou nezisková vzdělávací organizace, která vzdělává, inspiruje a motivuje ženy a děti vyzkoušet svět informačních technologií. Od roku 2014 Czechitas realizovali přes 800 jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů s více než 15 000 účastnicemi bez ohledu na věk, předchozí vzdělání, nebo pracovní zkušenost. Dalších 30 vzdělávacích akcí pro více než dva tisíce účastníků Czechitas udělali pro děti a dospívající bez rozdílu pohlaví.