Koronavirus razantně zvyšuje prodeje serverů a zájem o serverhousing (provozování serverů v datacentrech)

Praha, 30. března 2020 – Přesun tisíců zaměstnanců z kanceláří na nucený home office a rychlá transformace dříve výhradně kamenných firem a prodejců do online prostředí způsobená probíhající pandemií koronaviru v Česku výrazně zvýšila prodeje nejen počítačů a notebooků, ale obrovský zájem je i o servery a jejich následný provoz v českých datacentrech. V porovnání leden a únor 2020 jsou nárůsty prodejů na tuzemském trhu odhadovány ve výši zhruba 30-40 % a masivní růst zájmu je patrný také oproti roku 2019, kdy v březnu v meziročním srovnání vzrostly prodeje serverů o celých 40 %.

„Mezi nejžádanější serverové produkty patří v současnosti kategorie home-office serverů v podobě domácích tower serverů, u kterých se poptávka zvýšila o více než 40 %. Nejčastěji je aktuálně pořizují například lékárny a obecní úřady. Přibližně o třetinu vyšší zájem registrujeme o terminálové servery s velkým objemem pamětí RAM a CPU, které nejčastěji pořizují majitelé a manažeři českých firem pro vzdálený přístup k firemnímu počítači přes internet,“ říká Miroslav Holeček, majitel společnosti Aticom, která provozuje specializovaný internetový obchod se serverovým hardwarem Czech-server.cz, a doplňuje: „Podobný zhruba třetinový nárůst poptávky zaznamenáváme také o výkonné routery a firewally a zvýšený je také zájem o služby zálohování NAS a Cloud, virtuální servery a desktopy.“ 

Díky vzniku nových e-shopů a přesunu podnikatelských aktivit do online prostředí roste také zájem firem i fyzických osob o provozování serverů v datacentrech a serverhousingové služby (tedy pronájem prostoru pro zakoupené servery). 

„Aktuálně evidujeme zhruba 30% nárůst zájmu o naše serverhousingové služby ze strany firem a téměř pětinový nárůst poptávek serverhousingových služeb ze strany fyzických osob v porovnání únoru a března,“ říká Zdeněk Maršál, ze společnosti Greendata provozující pražské datacentrum DC6.cz.

Výhodný balíček spojující nákup a housing serverů: https://www.czech-server.cz/serverhousing-v-dobe-karanteny-vzdalene-a-prece-vyhodneji_w36.html

O společnosti Greendata s. r. o.

Greendata s.r.o. je podnik, který se od roku 2010 pod obchodní značkou Greenhousing úzce specializuje v rámci trhu internetových služeb na serverhosting a služby s tím související. Od roku 2015 nabízí firma pod značkou DC6.cz také služby pronájmu prostor pro zákaznické servery tzv. Serverhousing a Rackhousing. Od roku 2019 provozuje datové služby ve dvou lokalitách, Aritma Praha a Shiran Tower. Více na DC6.cz.

O společnosti Aticom s.r. o. provozující Czech-Server.cz

Czech-Server.cz je specializovaný internetový obchod se serverovým hardwarem. Na českém trhu působí od roku 2007 a během této doby se mezi spokojené zákazníky zařadilo mnoho subjektů ze soukromého i veřejného sektoru. Více na Czech-server.cz.