Datart rozdá sto praček a sto sušiček nemocnicím

Nedostatek praček a sušiček ve zdravotnických a sociálních zařízeních pro aktuální potřebu nutné údržby látkových roušek se stal podnětem pro výzvu elektro prodejce „Spolu pomůžeme víc“. V dubnu Datart za každou zákaznickou objednávku daruje peníze a postupně z nich vybaví sto institucí spotřebiči s antibakteriálními programy pro bezpečné praní a sušení látkových roušek.

„Reagujeme tímto na žádosti, kterých nám z nemocnic denně chodí desítky. S ohledem na aktuální situaci musejí nemocnice a jiná zařízení prát a sušit látkové roušky pro svůj personál a potřebují se rychle dovybavit spotřebiči. Mezi prvními obdarovanými jsou Pediatrická klinika Thomayerovy nemocnice v Praze a Domov pro seniory Burešov ve Zlíně,“ řekla Eva Kočicová, mluvčí značky Datart a dodává, že další instituce stále mohou o spotřebiče žádat. 

„V této době je každá pomoc vítána a my jsme velice rádi za tuto spolupráci, které si vážíme,“ řekl Petr Sulek, tiskový mluvčí Thomayerovy nemocnice. Datart daruje set pračky a sušičky s vhodnými antibakteriálními programy pro hygienickou údržbu látkových roušek nemocnicím a zařízením pečující o seniory nebo znevýhodněné osoby. Instituce se s žádostmi o spotřebiče mohou hlásit na webových stránkách elektro prodejce, který za každou zákaznickou objednávku daruje dvacet korun. 

Žádat o dar lze od 1. dubna 2020 zde: www.datart.cz/pomahame 

DATART je jedním z největších elektro prodejců v České republice a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP TRONIC. Datart v současnosti v ČR provozuje více než 100 elektroprodejen. www.datart.cz 

HP TRONIC je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s téměř třicetiletou tradicí. Do jejího portfolia patří značky Datart, Euronics, Eta a e-shop Kasa.cz. Společnost působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm. V současné době dohromady zaměstnává více než 2 700 lidí. www.hptronic.cz