Lidl daruje potravinovým bankám téměř 4,5 tuny trvanlivých potravin

Společnost Lidl Česká republika vyslyšela volání Federace potravinových bank o pomoc a rozhodla se poslat potravinovým bankám 4,5 tuny trvanlivých potravin. Reaguje tak na urgentní zvýšenou potřebu trvanlivých potravin ohroženými skupinami obyvatel i na zrušení jarní Sbírky potravin.

Potravinovým bankám darujeme pravidelně ze zákona, v minulém roce to bylo přes 107 tun potravin. V současné situaci jsme se ale rozhodli pro mimořádný dar v podobě trvanlivých potravin, kterých se potravinovým bankám nyní zoufale nedostává,“ upřesňuje tisková mluvčí Lidlu Zuzana Holá. Těstoviny, masové konzervy, luštěniny, ale např. i dětské piškoty poputují matkám samoživitelkám, opuštěným seniorům a dalším ohroženým skupinám obyvatel. 

Lidl reaguje i na zrušení letošní jarní Sbírky potravin, která se v aktuální situaci nemůže uskutečnit. „V loňském roce naši zákazníci darovali 28 tun v jarní a 40 tun potravin a drogerie v podzimní Sbírce. Chceme tedy tímto mimořádným darem alespoň trochu napomoci vyrovnat výpadek, který zrušení jarní Sbírky způsobí,“ dodává Holá.

O společnosti Lidl

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 257 prodejen, které jsou zásobovány 4 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě lidl-shop.cz. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či výstavbu Rákosníčkových hřišť.

Více informací naleznete na: 

www.lidl.cz, www.facebook.com/lidlcesko, www.instagram.com/lidlcz, www.twitter.com/lidlcz, www.youtube.com/user/LIDLCeskaRepublika

Označeno tagem