Cisco rozšiřuje portfolio jednoduchých a bezpečných produktů a služeb pro malé podniky

Praha, 7. dubna – Společnost Cisco pokračuje ve své snaze více se zaměřit na malé podniky a proto představila další nová řešení navržená pro potřeby tohoto segmentu. Portfolio se rozrůstá o technologie, které původně sloužily nejúspěšnějším společnostem z žebříčku Fortune 100, a dnes přinášejí tytéž inovace také malým podnikům.

Malé podniky představují významnou tržní sílu. Na celkových výdajích na IT se podílí ze 44 % a jako segment rostou rychleji než velké podniky. Dnes potřebují být malé podniky akceschopnější než kdy dříve a digitalizovat své obchodní modely. Technologie jim jednoznačně pomáhají zvyšovat výnosy, optimalizovat zákaznickou zkušenost a odlišit se od konkurence. Malé podniky se potřebují bezpečně připojovat a neustále chránit své uživatele, data a zařízení.

Aby to dokázaly a mohly se soustředit na svoji hlavní činnost, společnost Cisco rozšiřuje portfolio navržené speciálně pro tento segment o nové produkty využívající strojové učení, umělou inteligenci a cloudová řešení, které maximálně usnadňují pořízení, instalaci a správu.

Mezi novinky pro segment malých podniků patří:

  • Nová aplikace pro správu sítě v malých podnicích: IT systémy mohou být náročné a nákladné na údržbu, zvláště s omezenými IT zdroji v malých podnicích. Nová mobilní aplikace pro podnikové bezdrátové sítě umožňuje jednotlivci nebo firmě jednoduše konfigurovat a spravovat sítě pohodlně z mobilního telefonu z libovolného místa. Aplikace je k dispozici v obchodech Apple App Store (iOS) a Google Play (Android).
  • Nová uživatelská zkušenost. Jednodušší pořízení: Na stránkách Cisco.com lze teď najít tlačítko, které malým podnikům umožňuje přímo nakoupit od partnerů společnosti Cisco. K dispozici je i rychlejší přístup k technickým specialistům a obchodníkům ve 24 jazycích prostřednictvím živé online konverzace nebo se zpětným zavoláním do 15 minut.
  • Nové balíčky a nabídky uzpůsobené malým podnikům: Na podporu rychle rostoucích podniků budou k dispozici balíčky řešení zaměřené na klíčové technologické oblasti, které pomohou snížit náklady a komplexitu a zároveň zvýšit provozní efektivitu.
  • Bezpečné připojení prostřednictvím Meraki: Výpadky sítě a bezpečnostní problémy mohou mít dopad na hospodaření podniku, věrnost zákazníků a bezpečnost dat. Nové cloudově řízené přístupové body Meraki staví na vysoké rychlosti a hustotě, kterou umožňuje standard Wi-Fi 6. Nabízí jednoduchou správu sítě a vyšší výkon, spolehlivost a bezpečnost – bez nutnosti posílit IT tým. První přístupový bod Wi-Fi 6 společnosti Cisco pro malé podniky poskytuje flexibilitu rostoucím firmám, které chtějí rychle digitalizovat. Technologie jim umožní posilovat síť tak, aby dokázala efektivně podporovat stoupající počet zařízení a datově náročnější obsah, jako je video, a poskytovat dostatečný výkon pro nové aplikace.
  • Chytré kamery řízené z cloudu Meraki: Kamery dokážou nejen pomáhat bojovat proti krádežím a jiným rizikům, ale mohou být užitečné i z obchodního hlediska, například pro vyhodnocování, které výlohy poutají největší pozornost, monitorování pohybu chodců nebo sledování vytíženosti parkovišť. Nové kamery nabízejí obraz ve vysoké kvalitě, bezdrátové připojení, interní datové úložiště a integrované pokročilé analytické funkce, které šetří náklady snížením objemu datového provozu odesílaného do datového centra. Kamery vybavené objektivem typu rybí oko zabírají okolí v úhlu 360° a jedna kamera tak stačí na efektivní pokrytí menší provozovny.

Další zdroje:

  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

 

***

 

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.