Portu nabízí novým investorům poplatkové prázdniny na tři měsíce

Praha, 9. dubna 2020 – Finanční trhy jsou nejníže za poslední tři roky. Je to doba ideální pro investování a nákup akcií ve slevách. Česká on-line investiční platforma Portu nabízí nově registrovaným klientům první tři měsíce investování zdarma bez manažerského poplatku.

„Trhy zaznamenávají rekordní poklesy až o 30 % a investoři procházejí náročným obdobím. Na druhou stranu je tato doba ideální na nákup nových investic, které lze nyní získat za výprodejové ceny. Naši klienti si toho jsou vědomi a chtějí z této situace vytěžit maximum. V posledních týdnech tak zaznamenáváme na Portu rekordní vklady. Nárůst vložených investic za poslední měsíc je více než 100% oproti průměru,“ říká Radim Krejčí, šéf investiční platformy Portu a dodává: „Jsme také přesvědčeni, že je ten pravý čas pro lidi, kteří o investování uvažují a nenašli zatím odvahu. Pokud nepromarní tuto příležitost a začnou investovat právě teď, za pár let toho určitě nebudou litovat. Proto jim vycházíme vstříc a nabízíme první tři měsíce investování zcela zdarma.“

Portu vznikla jako první česká robo platforma pro retailové klienty. Nabízí tak investorům portfolia, která za sebou mají už potvrzenou výkonnost. I samotné spektrum instrumentů dává prostor pro diverzifikaci a investování dle preferencí klienta. „Jsme schopni nabídnout klientům komplexní řešení pro jejich investice, od portfolií, tematických investic, až po dětský investiční účet se sníženým ročním poplatkem 0,25 %,“ doplňuje Krejčí. 

Skvělým doplňkem investičního portfolia je v současné době i investice do sběratelských předmětů, které drží hodnotu i v ekonomicky náročných dobách. Vývoj jejich hodnoty není závislý na cenách akcií, dluhopisů nebo ekonomickém cyklu, což aktuální situace na finančních trzích potvrzuje. A právě takovou alternativu nabízí první česká on-line galerie Portu Gallery. Aktuálně zde probíhá například úpis legendárního Porsche 911 3.2L Clubsport M637 z roku 1989 nebo historických houslí Gennaro Testore z roku 1796. „Jako další investiční příležitost máme připravenu Alfu Romeo a chceme otevřít i další třídu aktiv jako jsou známky nebo sběratelsky cenné hodinky,“ uzavírá Krejčí. 

O Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení. V listopadu 2019 Portu přišlo s dětskými investičními účty. Ty se sníženým poplatkem, jen 0,25 % ročně, umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat. Portu má nyní již více než 11000 uživatelů.

O WOOD & Company

WOOD & Company je přední nezávislá středoevropská investiční skupina s centrálou v Praze, kterou v roce 1991 založil Richard Wood, bývalý výkonný ředitel Salomon Brothers. Již přes 28 let se společnost zaměřuje na poskytování vysoce kvalitních služeb při obchodování s cennými papíry a v oblasti investičního bankovnictví, včetně poskytování poradenství v oblasti firemních financí.

WOOD & Company Financial Services, a.s., je největším obchodníkem s cennými papíry ve střední a východní Evropě. Společnost se postupně stala členem nejen pražské burzy, ale také burz ve Varšavě, Vídni, Budapešti, Bukurešti, Miláně a Lublani. Zároveň nabízí svým klientům přístup mj. na burzy v Turecku, zemích bývalé Jugoslávie a v Pobaltí. Služby společnost poskytuje ze svých kanceláří v Praze, Varšavě, Bratislavě, Bukurešti, Miláně, New Yorku a Londýně.