V Praze 2 otevře Lidl už 39. prodejnu v hlavním městě. Zároveň tím pomůže rodičům samoživitelům v nelehké době

V pondělí 4. května otevře Lidl v Praze novou prodejnu. Zákazníci ji najdou v nově dokončených prostorách obchodní pasáže Churchill, která se nachází v ulici Italská v Praze 2 nedaleko Hlavního nádraží. Nová prodejna bude vybavena prvky prodejny nové generace a na nakupující a zaměstnance čeká řada novinek. Z nákupů uskutečněných v tento den navíc společnost Lidl podpoří nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem, jenž pomáhá mimo jiné i rodičům samoživitelům, kteří se v důsledku opatření souvisejících s koronavirou nákazou ocitli ve finanční tísni.

Zákazníci se mohou těšit především na pohodlné nakupování v moderních prostorách. Prodejna bude vybavena vlastní pekárnou, díky které bude v nabídce vždy čerstvé pečivo. Vedle rozsáhlého úseku čerstvých potravin, kdy budou mít k dispozici bohatý výběr ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků, zákazníci jistě uvítají také dostatečný počet pokladen s velkým odkládacím prostorem. Vystavené zboží pak dobře vynikne díky LED osvětlení a barevnému provedení interiéru. „Chybět nebude ani Wi-Fi připojení zdarma, ve vstupním prostoru pak možnost zakoupení kávy s sebou z automatu vyrobeného speciálně pro prodejny Lidl a s nápoji z našeho sortimentu,” doplnila mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. 

Zákazníci zvyklí jezdit na nákupy autem mohou na využívat parkoviště, které je k dispozici ve vedlejší budově komplexu s přímým vstupem do prodejny. Zákazníci mohou vyrazit na nákupy také městskou hromadnou dopravou. Pasáž Churchill se nachází v těsné blízkosti autobusové zastávky Náměstí Winstona Churchilla, v docházkové vzdálenosti je také Hlavní nádraží a rovněž tak stejnojmenná zastávka metra linky C. 

Nová prodejna bude otevřena denně od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin. 

Prodejna v komplexu Churchill je již 39. prodejnou Lidlu v hlavním městě a zároveň letos již druhou prodejnou otevřenou v Praze. Už 16. března byla otevřena nová prodejna u autobusového nádraží Na Knížecí v Praze 5. Lidl však plánuje počet svých pražských prodejen v tomto roce dále zvyšovat. Ve výstavbě je prodejna v Praze 9, která sousedí se stanicí metra Vysočanská. Naplno běží také stavba čtvrté letošní prodejny. Lidl bude hlavním nájemcem v prémiovém kancelářském a obchodním centru Bořislavka v Praze 6, které se staví na Evropské třídě. Nová prodejna v Praze 2 bude přitom celkově 257. prodejnou společnosti Lidl v České republice.  

První den jejího otevření bude spojen také s podporou nadačního fondu městské části Praha 2 Dvojka srdcem. Ten podpoří v pondělí všichni zákazníci, kteří nakoupí za více než 300 Kč. Společnost Lidl totiž daruje nadačnímu fondu z každého nákupu nad 300 Kč uskutečněného v tento den částku 50 Kč. Darované peníze pak pomohou rodičům samoživitelům v této nelehké době. 

O společnosti Lidl

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 256 prodejen, které jsou zásobovány 4 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě lidl-shop.cz. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či výstavbu Rákosníčkových hřišť. 

Více informací naleznete na: 

www.lidl.cz

www.twitter.com/lidlcz

www.facebook.com/lidlcesko

www.instagram.com/lidlcz

www.youtube.com/user/LIDLCeskaRepublika