Některé firmy potřebují během koronakrize více aut, řeší to dočasnými pronájmy

V některých oborech může během koronavirové krize růst poptávka po kratších pronájmech automobilů. Týká se to například rozvážkových firem, distributorů vitaminových doplňků stravy a podobně.

„Další skupinu uživatelů těchto pronájmů tvoří klienti, kteří mají objednané nové vozy z výroby, ale musejí si nějakou dobu počkat kvůli uzavření výrobních kapacit automobilek a z toho plynoucím delším dodacím lhůtám,“ říká Martin Brix, generální ředitel leasingové společnosti LeasePlan Česká republika.

LeasePlan v těchto případech pomáhá klientům produktem FlexiPlan, který umožňuje pronájem zánovních vozidel. Využívají ho hlavně zákazníci, u nichž vznikne momentální potřeba automobilů, například během sezonních prací anebo při realizaci jednorázových projektů.

V nabídce převažují typické flotilové vozy. Zákazníci mají na výběr ze tří kategorií aut, která jsou rozdělena podle velikosti a odpovídají Škodě Fabia, Škodě Octavia nebo Škodě Superb. Jde vesměs o vozidla v perfektním stavu s potřebnou výbavou, standardem je klimatizace, rádio či bluetooth handsfree. 

„Pronájem je možné sjednat na jeden až 24 měsíců. Zákazník za užívání vozu platí neměnnou měsíční splátku a může jej kdykoli vrátit bez jakékoli penalizace. Splátka počítá s neomezeným nájezdem, po skončení pronájmu tedy nejsou účtovány ani žádné nadlimitní kilometry,“ dodává Martin Brix.

Měsíční splátka zahrnuje všechny podstatné služby: financování vozu, kompletní servis, sezonní pneumatiky, povinné ručení, havarijní pojištění i pojištění skel, asistenční služby a všechny povinné platby, mezi které patří silniční daň, dálniční známka a koncesionářský poplatek za rádio.

LeasePlan v současnosti do programu FlexiPlan vyčlenil několik desítek vozidel, která jsou ihned k dispozici. Pokud to bude vývoj vyžadovat, bude jejich počet navyšovat.

LeasePlan je vedoucí společností na dvou velkých a rostoucích trzích: ve správě nových vozidel, pro kterou používá označení Car-as-a-Service, a v prodeji kvalitních tříletých až čtyřletých ojetých automobilů, které nabízí prostřednictvím své online platformy CarNext.com. LeasePlan v rámci služby Car-as-a-Service nakupuje a financuje nová vozidla pro své zákazníky a poskytuje jim jejich kompletní správu s obvyklou dobou trvání smlouvy tři nebo čtyři roky. CarNext.com je celoevropský digitální platforma pro ojetá vozidla vysoké kvality. Vozy na něj dodává jak LeasePlan ze své evropské flotily, tak další partneři. LeasePlan má přes 55 let zkušeností. V současnosti má ve správě 1,9 milionu vozidel ve více než 30 zemích. Mise LeasePlanu je zprostředkovat auto kdykoli tak, aby se zákazníci mohli soustředit na svou budoucnost v souladu s firemním sloganem What’s next. LeasePlan Česká republika je součástí skupiny LeasePlan Corporation NV Group. Společnost vznikla v roce 1995 a je předním odborníkem na správu vozových parků v České republice. Více informací na: www.leaseplan.com.