Bolt v Praze spouští kategorii Bolt Protect. Plastový štít pomůže ochránit řidiče i cestující během pandemie COVID-19

Přední evropská přepravní platforma Bolt spouští v Praze v rámci své aplikace novou kategorii nazvanou Bolt Protect. Vozy, které v ní budou jezdit, budou mít v prostoru mezi řidičem a cestujícím nainstalovanou bezpečnostní folii. Cílem těchto opatření je poskytnout řidičům i cestujícím v době šíření COVID-19 dodatečnou ochranu.

2019-12-12 16_42_47-Bolt _ Města

“Bezpečnost cestujících a partnerských řidičů je pro nás dlouhodobě na prvním místě. Také v období šíření koronaviru stále existují lidé, kteří se po městech potřebují pohybovat. I v této nelehké době chceme naplňovat naše poslání tím, že jim pohyb ve městech usnadníme,” vysvětluje Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu.

“Bezpečnostní folie v autech zařazených do této kategorie pomáhá snižovat riziko šíření koronaviru. Nadále vyzýváme partnerské řidiče aplikace Bolt, aby dodržovali kromě obecně platných nařízení vydaných státními orgány i další hygienická opatření a řídili se jimi,” doplňuje Sysel.

Podle zjištění Světové zdravotnické organizace může docházet k šíření COVID-19 od nakažených lidí kapénkami, které jsou do okolí rozšiřovány při smrkání a kašlání. Ochranné plastové štíty nainstalované mezi přední a zadní řadou sedadel pomáhají omezit proudění vzduchu mezi prostorem pro řidiče a cestujícího. Bolt také doporučuje partnerským řidičům, aby při jízdě i po ní auto důkladně větrali. Také je vyzývá k tomu, aby pravidelně a důkladně dezinfikovali kliky dveří, ovládání oken, bezpečnostní pásy a bezpečnostní přepážku stejně jako místo, na kterém cestující seděl.

Bolt pro partnerské řidiče rovněž připravil praktický návod, který jim pomůže při sestavení ochranného štítu a který jim poskytne praktické tipy pro správné větrání auta a jeho dezinfekci. Řidiči, kteří se rozhodnou pro instalaci ochranného štítu, se mohou těšit na dodatečný bonus, který jim bude připočítán k jejich výdělku.

Kategorie Bolt Protect je momentálně dostupná pro zákazníky v 35 městech po celém světě. Její rozšíření do dalších z nich by mělo proběhnout během nejbližších týdnů. Cestující si mohou tuto kategorii zvolit při objednání jízdy v aplikaci Bolt. Počet cestujících, kteří při jejím využití mohou ve voze cestovat, je omezen na tři.

O Boltu

Aplikace Bolt, dříve známá jako Taxify, je přední evropská přepravní platforma, která se snaží o to, aby doprava ve městě byla jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

Byla založena v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Investovaly do ní firmy jako Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel společnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích po celém světě.

Více informací zjistíte na www.bolt.eu.

 

Označeno tagem