Společnost LG Electronics oznamuje finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2020

Nejvyšší provozní zisk za první čtvrtletí v historii společnosti

Praha, 5. května 2020Společnost LG Electronics oznámila tržby za první čtvrtletí roku 2020 v celkové výši 14, 73 bilionů KRW (12, 45 miliard USD) a provozní zisk ve výši 1, 09 bilionů KRW (921, 47 milionů USD). Přestože tržby ve srovnání se stejným obdobím loňského roku mírně poklesly, provozní zisk se oproti prvnímu čtvrtletí 2019 zvýšil o 21, 1 %. Je to teprve podruhé v historii, kdy čtvrtletní provozní zisk přesáhl 1 bilion KRW. Provozní marže 7, 4 % byla, co se týče prvního čtvrtletí, nejvyšší v historii LG.

LG Home Appliance & Air Solution Company vykázala za první čtvrtletí tržby ve výši 5, 42 bilionů KRW (4, 58 miliard USD). Tržby se od prvního čtvrtletí loňského roku prakticky nezměnily, na což měla vliv menší poptávka během pandemie, kompenzovaná ale vyšším prodejem parních spotřebičů, jako jsou pračky, sušičky, myčky nádobí a systém péče o oblečení LG Styler. To odráží zájem spotřebitelů, kteří myslí na své zdraví a hygienu. Provozní zisk (o 3, 6 % vyšší než ve stejném období loňského roku) a provozní marže byly nejvyšší v historii LG. Obě hodnoty těžily z úsilí o snížení nákladů a zvýšeného zájmu o prémiové produkty.

LG Home Entertainment Company vykázala za první čtvrtletí tržby ve výši 2, 97 bilionu KRW (2, 51 miliardy USD), což je pokles o 4, 8 % oproti stejnému období loňského roku. Pokles je důsledkem omezení nabídky komponentů a zpomalení globální poptávky, a to díky nižší spotřebitelské důvěře. S ohledem na přeřazení produktů informačních technologií z Home Entertainment Company ke společnosti Business Solutions se oproti stejnému období loňského roku provozní zisk 325, 8 miliardy KRW (275, 32 milionu USD) zvýšil o 31, 7 %. Je to v důsledku provozní efektivity a rozšíření prémiových produktů jako jsou OLED televizory a televizory NanoCell. Vzhledem k tomu, že poptávka na trhu je negativně ovlivněná světovou pandemií, společnost upravuje podíl prémiových produktů. Rozšiřuje online prodej a zefektivňuje správu aktiv, aby ziskovost do budoucna zlepšila.

LG Mobile Communications Company vykázala za první čtvrtletí tržby ve výši 998, 6 miliardy KRW (843, 9 milionu USD), čímž oproti předchozímu čtvrtletí snížila provozní ztrátu na 237, 8 miliardy KRW (200, 96 milionu USD). Tržby se oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku snížily téměř o 34 %, a to především kvůli výpadkům dodávek od čínských partnerů. Náklady byly dále řízené prostřednictvím produkční a marketingové efektivity, příslušná oddělení pomáhala tlumit následky pandemie. Korejské uvedení uvedení nového smartphonu LG Velvet 5G během druhého čtvrtletí bude znamenat nový směr s odlišnou filozofií designu. 

LG Vehicle Component Solutions Company zaznamenala za první čtvrtletí tržby ve výši 1, 32 bilionu KRW (1, 11 miliardy USD), což je 2, 1% pokles oproti stejnému období loňského roku s provozní ztrátou 96, 8 miliardy KRW (81,8 milionu USD), a to v důsledku narušení podnikání severoamerických a evropských automobilek. Aby se minimalizovalo pokračující riziko pandemie, společnost urychlí proces optimalizace řetězce dodavatelů s přihlédnutím ke snížení poptávky ze strany automobilek. Ve druhém čtvrtletí bude pokračovat ve zlepšování své obchodní struktury a s dalšími úsporami nákladů.

Společnost LG Business Solutions vygenerovala v prvním čtvrtletí tržby 1, 71 bilionu KRW (1, 44 miliardy USD), což je meziroční nárůst o 3, 5 % a tržby jsou také o 18, 8 % vyšší než v předchozím čtvrtletí. Vyšší jsou díky početnějšímu prodeji solárních modulů a IT produktů, jako jsou například Notebooky LG gram. Provozní zisk ve výši 212, 2 miliardy KRW (179, 3 milionu USD) byl o 26, 3 % vyšší než ve stejném období předchozího roku a o 159 % vyšší než v předchozím čtvrtletí. Znovu to bylo díky zvýšenému prodeji solárních modulů, ale také díky stabilní ziskovosti z informačních displejů i inovacím v produktivitě. Aby společnost minimalizovala možné ztráty vyvolané světovou pandemií, rozšiřuje online prodej produktů IT. Chce tak získat větší podíl na trzích telekomunikací a distančního vzdělávání. 

Směnné kurzy pro první kvartál roku 2020

Výsledky neauditovaných čtvrtletních příjmů společnosti LG Electronics jsou založené na IFRS (Mezinárodní standardy účetního výkaznictví) tříměsíčního období, které skončilo 31. března 2020. Částky v korejských wonech (KRW) se převádějí na americké dolary (USD) průměrným kurzem tříměsíčního období odpovídajícího příslušnému čtvrtletí – 1 183 KRW za 1 USD.

Konference o tržbách společnosti a konferenční hovor

Společnost LG Electronics uspořádala 29. dubna konferenční hovor v anglickém jazyce. Pro ty, kteří se konference nemohli zúčastnit, bude k dispozici zvukový záznam, a to po dobu 30 dnů po jejím skončení. 

Pro přístup k záznamu vytočte +82 31 931 3100 a po zobrazení výzvy zadejte přístupový kód 142980#.

O společnosti LG Electronics 

Společnost LG Electronics Inc. je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, s působností na 140 místech a s více než 70 000 pracovníky po celém světě. S celosvětovým obratem v roce 2018 ve výši 54,4 miliard dolarů, se LG skládá z pěti společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions and Business Solutions. Společnost LG je předním světovým výrobcem televizorů, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení, včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ podporující umělou inteligenci.Nejnovější zprávy společnosti LG naleznete na adrese www.LGnewsroom.com