Börje Ekholm: COVID-19 zdůraznil důležitost mobilního širokopásmového připojení

  • Významná část datového provozu se přesouvá z center měst do příměstských a rezidenčních oblastí.  
  • Mezi lidmi stoupá obliba ve využívání videokonferenčních aplikací jak pro pracovní, tak soukromé účely.
  • Poskytovatelé síťových služeb musí pružně reagovat na zvýšené nároky svých zákazníků.

Desítky zemí uzavřely v souvislosti s probíhající celosvětovou pandemií hranice a miliony zaměstnanců se přesunuly z kanceláří do svých domovů. Nastalá situace vytváří silný tlak na zajištění stabilní a spolehlivé infrastruktury ve městech po celém světě. Zdravotnické systémy, školy i firmy musí přistoupit na nový standard v poskytování svých služeb.

„Zůstat ve spojení je v současné situaci klíčové více než kdy jindy. S rozšířením COVID-19 se pevné a mobilní telekomunikační sítě staly ještě větší součástí kritické infrastruktury, což ukazuje na význam kvality v konektivitě,“ uvedl generální ředitel společnosti Ericsson Börje Ekholm. Kvalitní datová infrastruktura umožňuje milionům lidí po celém světě naplno pokračovat v práci mimo kancelář, pomáhá rodinám zůstat ve spojení s nejbližšími a přátelům užívat si společenského života, i když jsou každý na jiném místě.

V posledních několika týdnech se síťový provoz přesouvá z centra měst do příměstských a rezidenčních oblastí, protože další omezení v souvislosti s probíhající pandemií znamená nižší mobilitu a pohyb do měst. Mobilní širokopásmové sítě zaznamenaly posun provozu snížením přenosu dat v městských oblastech a jeho zvýšením v příměstských a rezidenčních oblastech. Lidé začali méně cestovat a více pracují z domova, což zapříčinilo, že největší podíl zvýšení provozu absorbuje pevná obytná síť (zejména WiFi), kde se nárůst v posledních několika týdnech pohyboval u různých poskytovatelů kolem 20 % až 100 %. Domácí Wi-Fi připojení představuje v současné době místo, kde se odehrává většina online činností.

Po celém světě vzrostla obliba využívání streamovacích služeb, a to do té míry, že služby jako Netflix, Amazon Prime a YouTube snížily kvalitu svých streamovacích služeb, aby zabránily omezování kapacity.

Došlo také k významnému nárůstu objemu dat využívaných v obousměrných službách, ty představují software a aplikace pro videohovory a nástroje pro inteligentní práci. Videokonferenční aplikace Zoom zaznamenala za poslední měsíc nárůst denního provozu o 535 %, protože více lidí používá videokonference k zajištění každodenních pracovních činností, ale i pro soukromé účely. Důraz je v případě těchto služeb kladen převážně na proces nahrávání obsahu. Například v Itálii, kde vláda přijala jedny z nejpřísnějších opatření proti šíření nového koronaviru, vzrostly v některých sítích údaje týkající se přenosu dat o 40 %.

„Nacházíme se ve výjimečné situaci, ale to neznamená, že spotřebitelé budou ochotni a připraveni snížit svá očekávání týkající se výkonu aplikací, jako jsou hry, streamování nebo videokonference,“ vysvětluje Börje Ekholm. „Jsem pyšný na naše zaměstnance, kteří každý den pomáhají propojovat celý svět a usnadňují tak životy nás všech.“

Největší zvýšení provozu zaznamenaly pevné domácí sítě – od 20 % do 100 %. (zdroj: Ericsson)

Zprávu v angličtině najdete na tomto odkazu. Ericsson Newsroom

Více o společnosti Ericsson a 5G; o Ericsson Spectrum Sharing; o kontraktech společnosti Ericsson týkajících se 5G; o partnerstvích týkajících se 5G a o případových studiích.

SLEDUJTE NÁS:

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson 

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com