O 20 % nižší poplatek na dva roky za převod neefektivní investice do Portu

Praha, 21. května 2020 – Je čas změnit způsob zhodnocování úspor. Investiční on-line platforma Portu nabízí investování prostřednictvím pasivních ETF fondů, které dlouhodobě prokazují vysokou efektivitu. Nyní s 20% slevou ze správcovského poplatku po dobou dvou let. Díky akci se investor dostane na polovinu poplatku průměrného podílového fondu. Podmínkou je převod neefektivní investice ve výši minimálně 50 tisíc korun.

„Už přes dva roky nabízíme na Portu nízkonákladovou, pasivní formu investování do světových indexů díky nástrojům typu ETF. Jde o nejefektivnější formu s dlouhodobě a prokazatelně nejlepšími výsledky,“ říká Radim Krejčí, šéf investiční platformy Portu. Podle něj je právě nyní ta správná doba změnit myšlení a přesunout úspory z nevýhodných spořicích a investičních nástrojů do těch, které mají potenciál slušného zhodnocení. 

Na poplatcích záleží

Výše správcovského poplatku zásadně ovlivňuje čistý výnos. Čím nižší poplatky, tím více investor vydělá. Podle serveru mesec.cz je průměrný roční poplatek podílových fondů za správu portfolia 1,5 %. Se stávajícím 1% poplatkem a 20 % slevovou akcí se investor dostane u Portu na polovinu poplatku průměrného podílového fondu. „Při jednorázové investici 300 tisíc korun na 5 let a předpokládaném růstu investice 7 % ročně bude koncová hodnota investice při poplatku 0,8 % oproti 1,5 % vyšší o 9 700 korun. Na poplatcích tak investor místo téměř 26 tisíc zaplatí jen 16 tisíc korun,“ vysvětluje Krejčí. 

Proč právě teď

Uplynulé měsíce změnily investiční prostředí natolik, že je i pro zkušené portfolio manažery velmi složité identifikovat správné příležitosti, které jsou schopné dosáhnout nadvýnosů oproti trhu jako celku. Zažitá představa, že v krizích se daří podílovým fondům lépe se nepotvrdila a statistiky prokazují, že tomu tak není. Aktivní správci totiž nedokážou konzistentně přidávat hodnotu v krizových obdobích a většině se vede hůř než indexům. Podle Financial Times zaostali američtí aktivní správci za první čtvrtletí letošního roku za pasivními o 1,44procentního bodu, což je nejhorší výsledek za poslední
4 roky. Britské podílové fondy zaostaly za indexem dokonce o 2,8procentního bodu.

„Sám investiční guru Warren Buffett doporučuje nyní investovat do indexů. Už dlouho nebyla tak vhodná doba pro změnu investičního myšlení a přesun neefektivních investic tam, kde mají šanci na vyšší výnosy. Nemá smysl vyčkávat. Než se hodnoty aktivně řízených fondů vrátí na původní hodnoty, investorům utečou v pasivním investování značné výnosy,“ doporučuje Krejčí. 

S Portu na polovinu průměrného poplatku

Pro získání 20% slevy na správcovském poplatku u Portu stačí ukončit současnou nevýhodnou investici (podílový fond, stavební spoření, investiční životní pojištění nebo investiční certifikáty), peníze poslat do 30 dnů na účet Portu a informovat o tom společnost přiložením průkazného dokladu o převodu peněz nebo ukončení stávající investice. Detaily a podmínky slevové akce získáte zde

O Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení. V listopadu 2019 Portu přišlo s dětskými investičními účty. Ty se sníženým poplatkem, jen 0,25 % ročně, umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat. Portu má nyní již více než 13000 uživatelů.

O WOOD & Company

WOOD & Company je významná investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Skupina se zaměřuje na poskytování transakčního poradenství, poradenství v oblasti korporátních financí, obchodování s cennými papíry a správu aktiv. Společnost byla založena v roce 1991 a má kanceláře v šesti evropských městech včetně centrály v Praze a zkušeného oddělení investičního bankovnictví v Bratislavě. WOOD & Company je členem několika významných burz ve světě a zároveň největším obchodníkem na Pražské burze cenných papírů. Ročně zobchoduje akcie o objemu 25 mld. eur, což potvrzuje silnou pozici společnosti na místních kapitálových trzích. Aktiva spravovaná skupinou dosahují téměř
1 mld. eur a to v oblasti zdravotnického zboží, farmaceutického průmyslu, nakládání s odpady, nemovitostí a informačních technologií.