VMware představuje druhou generaci řešení VMware Cloud on Dell EMC na podporu modernizace infrastruktury a zajištění kontinuity provozu

Služba VMware Cloud poskytuje jednoduchou, bezpečnější a lépe škálovatelnou infrastrukturu pro datová centra a edge s využitím technologií Dell

PRAHA / PALO ALTO, Kalifornie (22. května 2020) – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW) oznámila dostupnost druhé generace cloudové služby VMware Cloud on Dell EMC, která spojuje jednoduchost a agilitu veřejného cloudu s bezpečností a kontrolou lokální infrastruktury podnikové třídy.  Služba vyvinutá ve spolupráci se společností Dell Technologies nabízí jednoduchou, bezpečnější a lépe škálovatelnou infrastrukturu poskytovanou formou služby pro zákazníkovo lokální datové centrum a edge.

„Podnikové IT je dnes pod neustálým tlakem, aby poskytovalo výhody cloudového provozního modelu – konkrétně rychlost a flexibilitu – a zároveň zaručovalo bezpečnost a compliance,“ říká Fidelma Russo, viceprezidentka a generální ředitelka VMware Cloud on Dell EMC. „Řešení VMware Cloud on Dell EMC umožňuje transformovat provoz, správu a ochranu lokální infrastruktury na cloudový model. Podniky mohou do této cloudové služby okamžitě převést stávající pracovní zátěže běžící na VMware bez nutnosti jakéhokoli dodatečného vývoje, refaktoringu nebo úprav architektury, tedy bez dodatečných nákladů. Nové řešení také maximalizuje užitek z dosavadních investic do IT tím, že eliminuje případnou potřebu jednoúčelových IT nástrojů a souvisejících procesů.“

Cloudová služba přináší podporu VDI, možnost nasazení ve velkém rozsahu a funkce ochrany dat

Řešení VMware Cloud on Dell EMC je založené na výkonném výpočetním, úložném a síťovém softwaru  VMware vSphere, VMware vSAN a VMware NSX běžícím na nejvýkonnější hyperkonvergované infrastruktuře Dell EMC VxRail.  Smyslem služby je pomoci podnikovému IT zjednodušit provoz a urychlit inovace. VMware Cloud on Dell EMC podporuje hybridní cloudový model a umožňuje zavádět konzistentní infrastrukturu s konzistentním provozem ve formě služby do datových center a edge. Tato cloudová služba založená na platformě VMware Cloud Foundation poskytuje správcům IT nástroje k řízení a přehled o všech lokálních systémech. 

Druhá generace řešení VMware Cloud on Dell EMC přináší několik klíčových schopností: 

    • Podpora kontinuity provozu prostřednictvím VDI: V dnešní situaci, kdy mnoho zaměstnanců pracuje z domova, představují virtuální desktopy důležitý prostředek k zajištění kontinuity provozu. VMware Horizon umožňuje podnikům nabídnout zaměstnancům pracujícím na dálku bezpečnější přístup k desktopovým prostředím a aplikacím – což je obzvlášť důležité v regulovaných odvětvích, jako je zdravotnictví nebo finanční služby. Řešení VMware Cloud on Dell EMC je nyní plně certifikované pro VMware Horizon pro poskytování virtuálních desktopů na okrajích sítě nebo v datovém centru. 
    • Možnosti implementace v podnikovém prostředí: VMware Cloud on Dell EMC se dodává v provedení serverové skříně pro datová centra a kolokační centra a poskytuje výpočetní, úložné a síťové prostředky jak pro tradiční, tak pro moderní aplikace. Nový výkonný rack 42RU R2 je nyní k dispozici vedle dřívějšího modelu v provedení R1. Cloudová služba je navíc vybavená funkcí automatického navyšování kapacity, která usnadňuje škálování postupným přidáváním nových uzlů.

 

  • Ochrana dat a provozní transparentnost: VMware Cloud on Dell EMC nyní podporuje zálohování a obnovu pracovních zátěží s certifikací Dell EMC PowerProtect Data Manager. Podporuje ale i další běžná řešení pro zálohování a obnovu. Služba také plně podporuje záznam událostí pomocí nástroje VMware vRealize Log Insight včetně integrace se stávajícími protokolovacími řešeními kvůli transparentnosti, lepšímu přehledu a zajištění compliance. 

 

VMware Cloud on Dell EMC plně využívá potenciál softwarově definovaného datového centra (SDDC) VMware, což je jedna z nejosvědčenějších a nejrozšířenějších cloudových infrastruktur, na níž běží nejnáročnější kriticky důležité aplikace v datových centrech po celém světě. VMware Cloud on Dell EMC představuje nový model IT, který poskytuje technologie SDDC jako službu v lokálním prostředí, kompletně spravovanou a průběžně aktualizovanou společností VMware. VMware Cloud on Dell EMC je jádrem řešení cloudového datového centra poskytovaného formou služby společností Dell Technologies.

Podpůrné citace

„To, kde pracujeme a žijeme, se mění rychleji než kdy dříve. Schopnost poskytovat nové inovativní možnosti a zkvalitňovat zajištění kontinuity provozu na libovolném místě závisí na využití lokálního cloudu jako řešení pro poskytování služeb a VDI, které přemění infrastrukturu na soubor prostředků, které lze jednoduše nasazovat a provozovat. V druhé generaci řešení VMC on Dell EMC poskytuje VMware konzistentní, bezpečnou a centrálně řízenou platformu, jakou podniky potřebují, aby dokázaly reagovat na rychlý vývoj požadavků.“ – Richard Villars, viceprezident pro globální výzkum společnosti International Data Corporation.

„Naši zákazníci při užívání cloudových technologií očekávají flexibilitu a konzistentnost od datového centra po edge. Očekávají, že cloud bude hladce sloužit ve všech těchto prostředích. U druhé generace VMware Cloud on Dell EMC rozšiřujeme schopnosti cloudové služby na širší spektrum podnikových scénářů. Díky úzké provázanosti hardwaru Dell EMC VxRail a softwaru VMware můžeme zákazníkům poskytnout ještě vyšší výkon v podobě služby v okrajových prostředích, v datovém centru i veřejném cloudu.“ – Deepak Patil, viceprezident a generální ředitel pro cloudové platformy a řešení Dell Technologies.

„Se společností VMware úzce spolupracujeme od uvedení VMware Cloud on Dell EMC na trh. Zaznamenali jsme o toto inovativní řešení nesmírný zájem a ve spolupráci s VMware jej zavádíme u našich společných zákazníků. Nová generace jej nyní posouvá na ještě vyšší úroveň. Díky lepší škálovatelnosti a začlenění špičkových zálohovacích řešení Dell EMC PowerProtect Data Manager se jedná o vynikající volbu pro naše zákazníky.“ – Bob Olwig, viceprezident pro obchodní rozvoj a marketing společnosti World Wide Technology.

Ceny a dostupnost

Druhá generace řešení VMware Cloud on Dell EMC je již k dispozici v USA. Služba je poskytována na základě předplatného a nabízí flexibilní možnosti spotřeby a úhrady analogické cloudovým službám.

Další zdroje (v angličtině) 

VMware Cloud
VMware Cloud™ poskytuje zákazníkům maximum flexibility při výběru nejlepšího cloudového prostředí k nasazení a provozu aplikací na jakémkoli zařízení, s možností využít vývojové platformy a stavební kameny pro nové aplikace při zachování konzistentnosti provozu, která pomáhá zajistit integritu celého IT portfolia. VMware Cloud poskytuje softwarové základy jednotného provozního prostředí od lokálních datových center po nejvýznamnější veřejné a řízené cloudy. VMware Cloud poskytuje optimální prostředí pro všechny typy aplikací: na zakázku vytvořené, univerzální, virtualizované, nativně cloudové i SaaS. VMware Cloud vytváří ideální prostředí pro budování, testování a zavádění produkčních aplikací a podporuje jej rozsáhlý partnerský ekosystém.

O společnosti VMware

Software společnosti VMware je základem komplexní globální digitální infrastruktury. Její nabídka zahrnuje řešení pro cloud, modernizaci aplikací, sítě, bezpečnost a digitální pracovní prostředí, která pomáhají zákazníkům poskytovat libovolné aplikace v libovolném cloudu pro libovolná zařízení. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je přinášet přelomové technologické inovace a pozitivně ovlivňovat svět. Další informace naleznete na stránkách https://www.vmware.com/company.html.