Česká společnost Ray Service dodává prototyp osvětlovacího systému pro bojová vozidla pěchoty společnosti Rheinmetall

Rheinmetall je odhodlán maximálně navýšit českou stopu na LYNX KF41

Rheinmetall Defence oznamuje, že česká společnost Ray Service dodala prototyp osvětlovacího systému pro bojové vozidlo pěchoty LYNX KF41, a to jen pět měsíců poté, co spolu oba partneři podepsali obchodní dohodu.

Rheinmetall uzavřel s Ray Service 4. prosince 2019 dohodu týkající se vývoje a výroby osvětlovacího systému pro LYNX KF41, moderní, modulární pásové obrněné bojové vozidlo pěchoty, které nabízí dceřiná společnost Rheinmetall Landsysteme v probíhajícím výběrovém řízení českých ozbrojených složek na dodávku 210 těchto vozidel v roce 2020. Tento krok je součástí závazku Rheinmetallu na lokalizaci výroby. 

Ray Service je etablovaným partnerem Rheinmetallu v oblasti výroby vysoce kvalitních součástek pro nejrůznější produkty Rheinmetallu. Kromě produktu LYNX spolupracují obě společnosti na dalších bojových systémech, včetně BOXER, FUCHS a PUMA. Ray Service říká, že již zahájil výrobu prototypu osvětlovacího systému. Jejich oddělení Výzkum a vývoj vytvořilo pomocí 3D tisku a LED technologie funkční model předních světel. Model prošel všemi nezbytnými fotometrickými testy a na jeho základě vznikl už i druhý, vylepšený model.

„Jsme nadšeni, jak rychle Ray Service dodal prototyp osvětlovacího systému pro LYNX KF41. Potvrzuje to naši víru ve schopnosti našich českých partnerů vyvíjet a dodávat důležité součástky pro naše produkty. Většina produktů Rheinmetall Defence je určena na export, což otevírá obrovské možnosti i pro naše lokální dodavatele, jako je například právě Ray Service, aby se stali integrální součástí našeho globálního dodavatelského řetězce. To pomůže prezentovat český inženýring, inovace a technickou zdatnost před obranným průmyslem na celém světě,“ říká Oliver Mittelsdorf, Senior Vice President Sales Tracked Vehicles and Turrets, Rheinmetall Defence.

„Na konci roku 2019 jsme rozšířili naše partnerství s Rheinmetall Defence, zakomponovali jsme do něj osvětlovací systém pro LYNX KF41. Od té doby nepřetržitě pracujeme na vývoji externích světel. S naším dosavadním postupem jsme v kontextu časového rozvrhu pro výběrové řízení spokojeni. Osvětlovací systém společně s kabely a elektromechanickými boxy, které již dodáváme, přidá do DNA vozidla LYNX KF41 výraznou českou stopu. To České republice pomůže v její snaze znovu si vybudovat pozici v globálním obranném průmyslu a rozvíjet vzdělané a kvalifikované pracovní síly,“ říká Pavel Trubačík, Business Development and Marketing Director, Ray Service.

Rheinmetall Defence je velkým zastáncem lokalizace výroby a zavázal se, že v případě vítězství v tenderu na dodávku bojových vozidel pěchoty využije pro LYNX KF41 české součástky z více než 40 %. Ray Service, která navrhuje a vyrábí kabelové svazky, elektronická zařízení a kabelové komponenty pro široké spektrum zákazníků z oblasti letectví a obrany, je jedním z českých partnerů Rheinmetallu, mezi další patří Česká zbrojovka, Quittner & Schimek a VOP CZ. Loni společnost Rheinmetall oznámila, že klíčový věžový systém bude vyrábět ve svém závodě v Ústeckém kraji, kde již zaměstnává více než tisíc lidí v dceřiné společnosti Rheinmetall Automotive.

V roce 2019 zaměstnávala skupina Rheinmetall Group ve svých dvou hlavních divizích Rheinmetall Automotive a Rheinmetall Defence 25 767 lidí a vygenerovala roční tržby ve výši 6,255 miliard eur. Společnost se zapojila do zlepšování bezpečnosti a mobility, a to vše při probíhající urbanizaci, demografických změnách, migraci, globalizaci, klimatických změnách a zvýšené četnosti a intenzitě konfliktů a vojenských sporů.