První přepínače NETGEAR s podporou PoE++ a cloudovou správou

Praha, 27. května 2020 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh první dva přepínače s podporou nejnovějšího standardu PoE++ o celkovém výkonu až 480 W. Součástí obou zařízení je cloudová správa Insight, dostupná všem uživatelům na rok zdarma.

VoIP telefony, IP bezpečnostní kamery, bezdrátové přístupové body, bezdotykové senzory, dveřní  zámky, LED osvětlení či POS terminály – to jsou jen některá z chytrých zařízení, která začínají tvořit pevnou součást firemního IT vybavení. S jejich rychlým nárůstem a nástupem Wi-Fi standardu AX zároveň významně roste poptávka po vysoce výkonném kabelovém PoE připojení. NETGEAR proto přichází na trh s dvojicí nových desetiportových přepínačů řady Smart Managed Pro s podporou Ultra60 PoE++ (IEEEE 802.3bt):

  • Model GS110TUP nabízí 8x PoE/PoE+ port (30 W/port), 4x PoE++ port (60 W/port), 1x 1G port bez PoE, 1x 1G optický port SFP, celkový budget PoE 240 W a vysokou variabilitu umístění – stolní, nástěnné, stropní, tyčové i rackové.
  • Model GS710TUP přináší 8x PoE/PoE/PoE++ port (60 W/port), 1x 1G port bez PoE, 1x 1G optický port SFP, celkový budget PoE 480 W a možnost umístění na stůl či do racku.

Součástí výbavy obou zařízení je řada nadstandardních funkcí ve vrstvách L2+/L3 Lite, jako např. pokročilá správa VLAN, PoE a QoS, statické routování IPv4 v L3, IGMP a MLD snooping, HCP L2 relay, Auto-VoIP VLAN, Auto-voice VLAN a Auto-video VLAN, rozšířené zabezpečení správy IPv6 či QoS a ACLD. Snadnou konfiguraci, instalaci, správu a monitoring přepínačů i celé sítě odkudkoli v režimu 24/7 zajišťuje vzdálená mobilní či cloudová správa Insight. Ta zároveň v případě neobvyklé situace okamžitě varuje majitele či IT pracovníka prostřednictvím výstražných notifikací. Na přepínače GS110TUP a GS710TUP se vztahuje kombinace doživotní hardwarové a NBD záruky a doživotní technické podpory.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.