Dell představuje nejinteligentnější počítače pro profesionály na světě

Praha, 29. května 2020 – Společnost Dell Technologies představila nejinteligentnější a nejbezpečnější podniková PC na světě z produktových řad Latitude, Precision a OptiPlex. Jedná se také o ekologicky nejšetrnější podniková PC na trhu, která jsou výsledkem snahy společnosti Dell o trvalou udržitelnost. Uplatňují se u nich recyklované materiály, obaly z udržitelných zdrojů a energeticky úsporná konstrukce. Díky tomu také získaly celosvětově uznávanou značku EPEAT Gold pro „zelenou“ elektroniku.

Automatizovaná optimalizační technologie Dell Optimizer založená na umělé inteligenci dokáže profesionálům pracujícím na počítačích Latitude, Precision a OptiPlex usnadnit jejich úkoly. Integrovaný software postupně poznává způsob práce každého uživatele a přizpůsobuje se jeho zvyklostem tak, aby mu pomohl soustředit se na obsah úkolů, nikoliv na proces jejich plnění. Pracuje na pozadí a zlepšuje celkový výkon aplikací, umožňuje rychlejší přihlášení a účinněji chrání přístup, eliminuje ozvěny a snižuje hladinu hluku v pozadí při konferenčních hovorech a prodlužuje výdrž na baterie.

„Počítač hraje ústřední úlohu ve změně způsobu práce, ke které dochází. Dokonce dokáže předvídat, co potřebujeme k vyšší produktivitě,“ říká Darrel Ward, viceprezident divize koncových zařízení společnosti Dell Technologies. „Od chvíle, kdy se přihlásíte, do vašeho posledního odpoledního videokonferenčního hovoru, potřebujete počítač, který se přizpůsobí vašemu způsobu práce. Proto přicházíme s inovacemi, které nabídnou vyšší inteligenci, delší výdrž na baterii, výkonnější reproduktory, kompaktní provedení a podporu 5G  — to vše současně s tím, abychom naplňovali naše cíle v oblasti trvalé udržitelnosti.“

Nejinteligentnější podniková PC na trhu zvyšují produktivitu

Nové inteligentní počítače a zařízení 2 v 1 řady Latitude se přizpůsobují způsobu práce uživatelů. Nová ultra-prémiová řada 9000 a zcela přepracovaná řada 7000 se mohou chlubit tělem z frézovaného kartáčovaného hliníku, dlouhou výdrží na baterie, širokým spektrem portů a displeji s tenkými rámečky na všech čtyřech stranách, tedy i větší zobrazovací plochou. Zařízení Latitude jsou vybavena procesory Intel vPro 10. generace a bezdrátovou technologií Intel Wi-Fi 6 (Gig+), která přináší téměř třikrát vyšší přenosovou rychlost. Díky tomu nabízí vysoký výkon a možnost připojení kdekoli na světě.

  • Latitude 9510 je nejmenší, nejlehčí a nejinteligentnější 15palcový notebook určený pro manažery a profesionály na cestách, kteří potřebují to nejlepší z designu, výkonu a konektivity. Přístroj o hmotnosti již od 1,4 kg nabízí podporu 5G sítí, výdrž na baterie až 34 hodin a vyšší kvalitu konferenčních hovorů díky výkonným vestavěným reproduktorům a mikrofonu. Poskytuje výkon a funkce, které týmy potřebují k produktivní práci odkudkoli, a jako první komerční PC s procesory Intel vPro 10. generace získal certifikaci projektu Athena.
  • Prémiové notebooky Latitude 7410 a 7310 představují dokonale vyvážený poměr mezi mobilitou a výkonem. Jedná se o nejmenší přístroje podnikové třídy s úhlopříčkou 14, respektive 13 palců. Notebooky Latitude 7410 se dodávají i v provedení 2 v 1. Jako první prémiová PC podnikové třídy jsou osazené displejem o rozlišení 4K se sníženým vyzařováním modrého světla kvůli lepší čitelnosti a větší šetrnosti pro oči. 

Mobilní pracovní stanice nabízí maximální spolehlivost a vyšší výkon v kompaktnějším těle

Společnost Dell modernizovala také svoji řadu špičkových pracovních stanic Precision určených k náročným úlohám, jako jsou intenzivní grafické práce, analýzy dat nebo modelování v nástrojích CAD. Mobilní pracovní stanice Precision v kompaktnějším provedení, elegantním designu a s novou koncepcí chlazení nabízí vyšší výkon a certifikace nezávislých dodavatelů softwaru. Jsou osazené profesionálními grafickými kartami NVIDIA a nejnovějšími procesory Intel Core vPro a Xeon 10. generace.

Dell Precision 5550 a 5750 jsou nejmenší a nejtenčí mobilní pracovní stanice s úhlopříčkou 15, respektive 17 palců na trhu. Jsou určené pro kreativní pracovníky, konstruktéry a každého, kdo požaduje vysoký výkon a stylový design, ale bez rozměrů a hmotnosti tradičních mobilních pracovních stanic. Efektivnější práci jim umožňuje také displej InfinityEdge s poměrem stran 16:10 téměř bez rámečků na všech stranách a s podporou vysokého dynamického rozsahu (až HDR 400). Zcela nový model Precision 5750 zvládá rychlé vykreslování, detailní vizualizace a složité simulace a je díky tomu připravený na aplikace využívající virtuální či rozšířenou realitu a umělou inteligenci. 

Kompaktní stolní počítače s chytrým designem

Pro odvětví, jako je zdravotnictví nebo školství, která počítají se spolehlivostí stolních počítačů, společnost Dell uvádí na trh modernizovaná PC OptiPlex v provedení tower a zařízení typu „vše v jednom“ s flexibilními možnostmi konfigurace a v provedeních, která šetří místo.

Nejbezpečnější PC podnikové třídy, která lze jednoduše nasadit a spravovat kdekoli na světě

Podnikové IT může pomocí řešení Unified Workspace připravit nová zařízení tak, aby zaměstnanec mohl okamžitě začít pracovat bez ohledu na to, kde se právě nachází. Pomocí nového nástroje Dell Workforce Persona QuickStart může podnikové IT jednoduše zjistit, která zařízení budou nejlépe vyhovovat potřebám, stylu a místu výkonu práce všech pracovníků – od těch, kdo pracují na dálku přes kreativce až po konstruktéry.

Ceny a dostupnost:

  • Latitude 9510 je v prodeji v cenách od 1899 USD. Latitude 7410 a 7310 jsou v prodeji v cenách od 1499 USD.
  • Latitude 5550 je v prodeji v cenách od 1999 USD. Dell Precision 5750 bude v prodeji začátkem června v cenách od 2399 USD.
  • Služba Workforce Persona QuickStart je již k dispozici.

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a hrají. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní éře dat.