Direct Parcel Distribution testuje elektrododávku MAN eTGE, úspěšně tak pokračuje ve svém cíli výrazně omezit uhlíkovou stopu

Společnost Direct Parcel Distribution, největší soukromý přepravce v České republice, pokračuje v testování elektrododávek.  Modernizace a zařazení vozidel s alternativním pohonem do flotily je jedním z řešení, jak chce DPD dosáhnout svého závazku – zredukovat podíl vytvářených emisí CO2e do roku 2025 o 30 %. Novým elektroautem, které aktuálně kurýři zkoušejí v terénu, je eTGE model značky MAN. Elektromobilita tvoří jeden z pilířů DPD vedoucích společnost k udržitelnějšímu podnikání a tímto krokem firma úspěšně naplňuje svůj dlouhodobý programu DrivingChange. Ten si mimo jiné klade za cíl výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise CO2e plně kompenzovat, což se v současné chvíli daří na 100 %.

DPD MAN 1

Momentálně musí řidiči ověřit, zda elektrodávka obstojí v náročném terénu při doručování zásilek. Důležitými parametry jsou nejen spolehlivost a dostatečná kapacita přepravních prostor, ale také reálná dojezdová vzdálenost, která se pohybuje okolo 115 kilometrů. Zároveň se řidiči musí cítit ve voze komfortně a bezpečně.

O dalších udržitelných aktivitách a budoucím směřování firmy se můžete  dočíst v CSR sekci na novém webu DPD.

 

Označeno tagem