Lenovo představuje chytrá zařízení na letní dovolenou i pro náročné studenty

Praha, 2. června 2020 – Společnost Lenovo představuje nová chytrá zařízení vhodná pro studenty
i domácnosti s více členy. Jak se postupem času ukazuje, při práci z domova, učení nebo čistě
u zábavy nehraje hlavní roli místo, kde se uživatel nachází, ale především samotné zařízení. Lenovo proto obohacuje své portfolio o lehce přenosná a více účelová zařízení Lenovo Yoga Duet 7i1 s nápaditým perem Lenovo E-color a také o Lenovo IdeaPadTM Duet3i1 s digitálním perem.

Pro prémiové a přenosné zařízení bez zbytečných kil navíc není třeba chodit daleko. Lenovo Yoga Duet 7i je jedním z úplně prvních zařízení Yoga s odnímatelnou podsvícenou klávesnicí. Umožňuje připojení přes BluetoothTM (5.0) a díky přídavnému stojánku si uživatel zařízení libovolně přizpůsobí do různých poloh – třeba na kreslení. Rychlost připojení zajišťuje kompatibilita s Intel® Wi-Fi 6 (Gig+)2 a pro ultra rychlost je možné Yoga Duet 7i připojit přes LTE/4G3

Pro zefektivnění dne nabízí zařízení řadu vychytávek, jako je bezpečnější přihlášení na základě rozpoznání obličeje skrze infračervenou kameru (IR) s Windows Hello, které je 3x rychlejší než při použití obyčejného hesla.5 Další chytrou funkcí je Glance od Mirametrix ®, která hlídá, zdali uživateli nekouká někdo přes rameno nebo pozastaví přehrávání videa při odchodu od zařízení.

Pro ničím nerušenou zábavu i práci nabízí Yoga Duet 7i grafiku Intel Iris Plus® s Windows 10 a procesor Intel CoreTM i7 10. generace. Zařízení disponuje 13palcovým dotykovým displejem IPS 2K s úzkými rámečky a 100% krytí sRGB s jasností 450 nitů pro oslnivý obraz. Kvalitní displej vyzdvihne jakoukoliv grafickou práci, na kterou je Yoga Duet 7i připraven díky digitálnímu peru E-color s chytrým senzorem. Pero má vestavěný inteligentní senzor, který umožní snímat barvu z manuálů či jiných skutečných objektů pouhým dotykem jeho hrotu na objekt a přitlačením. Uživatelé mohou funkci využít v aplikacích Adobe® Photoshop, Adobe InDesign a Adobe Illustrator.

Pro milovníky filmů a hudby je tu pak systém Dolby AudioTM a Dolby VisionTM podpořený dostatečně velkou pamětí (až 16 GB DDR4) a úložištěm (až 1 TB PCle SSD).  Yoga Duet 7i vydrží až 10,8hodinový maraton seriálů bez potřeby nabíjení.4

Lenovo IdeaPad Duet 3i je zařízení 2v1 s možností LTE připojení6, které stojí za zvážení jako spolucestující na dovolenou nebo jen jako parťák u bazénu. S pouhou váhou 0,86 kg a praktickou velikostí se perfektně hodí pro studenty a celkově uživatele, kteří jsou neustále v pohybu a potřebují cestovat na lehko.

Lenovo IdeaPad Duet 3i je kompatibilní se všemi běžnými školními programy a drží díky své konvertibilitě prvenství mezi počítači IdeaPad. Poznámky si uživatelé jednoduše zapíší v pohodlí jakékoliv pozice díky odnímatelné klávesnici s Bluetooth (5.0), stojánkem a digitálním perem8. Zařízení ukrývá procesor poháněný Intel Pentium® s grafikou Intel, Windows, Wi-Fi kompatibilitu a systém Dolby Audio a zkrátka zajistí plynulý chod všech aplikací bez přerušování.

Lenovo IdeaPad Duet 3i provede svého uživatele dnem, ať už to bude v pozici notebooku, tabletu, „stanu“ nebo se stojánkem. Večerní relax v podobě filmů a seriálů pak zajistí 10,3palcový FULL HD IPS displej a 7hodinová výdrž na baterii.7

Lenovo Yoga Duet 7i bude na českém trhu dostupný od poloviny srpna za cenu 33.999 Kč.

Lenovo Yoga Duet 3i bude na českém trhu dostupný od září za cenu od 9.999 Kč.

Pro nejnovější informace sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ nebo na Facebooku: www.facebook.com/lenovocz

1 Zahrnutí malého písmene „i“ do názvu počítače Lenovo označuje procesor Intel.

2 Vyžaduje připojení k samostatně zakoupenému routeru Wi-Fi 6.

3 Volitelné LTE a 4G jsou k dispozici na vybraných trzích. Vyžaduje samostatně zakoupený plán celulárních dat, který se může lišit podle místa. Platí další podmínky nebo poplatky. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

4 Všechny nároky na výdrž baterie jsou přibližné a vycházejí z výsledků testů s použitím testu životnosti baterie MobileMark 2014 ver 1.5. Skutečné výsledky se budou lišit a budou záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátové funkčnosti, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů. Maximální kapacita baterie se přirozeně snižuje s časem a používáním. Další podrobnosti naleznete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2014/.

5 Na základě testu Microsoftu porovnává čas, který uplynul mezi zadáním hesla, a detekcí obličeje nebo otisku prstu, aby se spustil úspěch ověření uživatele PC. Další informace naleznete na adrese https://www.microsoft.com/en-is/windows/windows-hello.

6 Volitelný LTE je k dispozici na vybraných trzích. Vyžaduje samostatně zakoupený plán celulárních dat, který se může lišit podle místa. Platí další podmínky a / nebo poplatky. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

7 Všechny nároky na výdrž baterie jsou přibližné a vycházejí z výsledků pomocí testu životnosti baterie MobileMark 2014. Skutečná výdrž baterie se bude lišit a bude záviset na mnoha faktorech, jako je konfigurace a použití produktu, používání softwaru, bezdrátová funkce, nastavení správy napájení a jas obrazovky. Maximální kapacita baterie se s časem a používáním snižuje.

8Lenovo Digital Pen je dodáváno pouze na vybraných trzích a prodává se samostatně na všech ostatních trzích.