Účinné hubení bakterií pomocí speciální suché páry DMS o teplotě 150 °C

Světová zdravotnická organizace WHO varuje, že viry či bakterie mohou být přenášeny na různých materiálech, včetně textilií. Na našem oblečení si tak můžeme domů přinést nejrůznější choroby. Prevenci po dni stráveném v přítomnosti dalších osob pomáhá pravidelná hygiena pomocí vysoce účinné páry. Parní generátory a žehlící systémy Laurastar využívají vlastní patentovanou technologii suché páry s teplotou až 150 °C, která látky spolehlivě dekontaminuje, ale nezvlhčuje jako běžné žehličky.

V posledních měsících vzrostl neuvěřitelným tempem význam účinné dezinfekce a osobní hygieny. Protože bakterie a další mikroorganismy ulpívají i na látkách, nelze opomenout ani oblast čištění oblečení s efektivním ničením nežádoucích mikroorganismů. Možná vás překvapí, že při běžně používaných metodách praní a žehlení řada bakterií a plísní přežívá. Nehledě na to, že některé druhy oblečení čistí většina lidí jen velmi málokdy. 

Praní při nízkých teplotách nestačí

Dnešní technologie moderních pracích prostředků umožňují praní i při nízkých teplotách. Tímto postupem lze zbavit oblečení skvrn, ale většina mikroorganismů přežije. Bakterie lze zničit zpravidla až při teplotě 60 °C, a to při jejím dlouhodobém působení. Při použití teploty 30 °C se zničí pouze přibližně 10 % choroboplodných zárodků, které mohou být zdrojem nemocí.

Není žehlení jako žehlení

Pára používaná při žehlení běžnou napařovací žehličkou je vlhká a než se dostane systémem na látku, klesne její teplota přibližně na 90 °C. To snižuje účinnost hubení mikroorganismů, žehlené textilie vlhnou a v jejich záhybech se tvoří ideální prostředí pro množení dalších bakterií. Prádlo také není vhodné založit hned do skříně.

Hygienická suchá pára DMS, kterou vytváří švýcarské parní generátory a žehlicí systémy Laurastar, se radikálně liší – je suchá a její teplota dosahuje až 150 °C. Toho je docíleno pomocí dvojitého ohřevu. První probíhá ve speciálním parním generátoru s boilerem instalovaným v noze žehlicího prkna či těle generátoru a druhé v samotné žehličce. Při použití této patentované technologie se klasická molekula vody (páry) rozbije na 1 600 menších molekul suché přehřáté páry, což zásadně zvýší její objem. Současně to napomáhá ke snazšímu a šetrnějšímu žehlení. Pára látkou prochází a nezvlhčuje ji. Speciálně vyvinutý systém Pulse steam pak páru optimálně dávkuje.

DMS pára hubí podle provedených vědeckých studií až 100 % prachových roztočů, 99,99 % bělostných plísní a 99,999 % bakterií. Zmíněné mikroorganismy tvoří bílkoviny a pára DMS tyto proteiny deformuje.

Kabáty a saka jako zdroj bakterií

Běžné oblečení poměrně pravidelně pereme a žehlíme, nicméně kabáty, saka a další svrchní oděvy  čistíme méně často. Proto mohou představovat skryté ložisko nežádoucích mikroorganismů. Samostatné parní generátory nebo kompletní žehlicí systémy Laurastar lze použít vhodně i při vertikálním žehlení. Suchá pára v kombinaci s vysokým výkonem umožňuje snadno během několika vteřin srovnat sundanou košili, sako nebo jinou látku a současně ji zbaví roztočů, plísní i bakterií. Stačí, když přejedete žehličkou podél oblečení pověšeném na ramínku. Ošetření párou eliminuje navíc zápach látky způsobený kouřem i kuchyňskými výpary. 

Dezinfekce celé domácnosti

Přenosné parní generátory Laurastar lze tímto způsobem použít pro pravidelné a rychlé ošetření ložního prádla přímo na posteli, závěsů, sedacích souprav či dalšího čalouněného nábytku, plyšáků a dalších látek. Pravidelným používáním lze zbavit domácnost roztočů i pachů. Práce je velmi rychlá a díky hmotnosti samotné žehličky generátoru přibližně 1 kg ji zvládne každý.

Pomoc při respiračních alergiích 

V posledních letech se výrazně zvyšuje počet lidí s alergiemi. Řada studií provedených ve Švýcarsku, v dalších zemích Evropy ukázala, že výskyt alergických onemocnění se za posledních 30 let téměř ztrojnásobil. I s tímto problémem pomáhá pára DMS účinně bojovat, protože v látkách ničí také veškeré alergeny. Po příchodu domů lze pomocí malého parního generátoru během okamžiku ošetřit použité oblečení.

Produktové tipy

Žehlicí systém Laurastar SMART U: žehlení snadno a rychle
Se systémem Laurastar SMART U bude vaše prádlo díky aktivní žehlicí ploše vždy dokonale vyžehlené.  Speciální aktivní žehlicí prkno obsahuje parní generátor a vzduchový ventilátor, který foukáním přirozeně narovnává všechny záhyby oblečení a sáním udržuje na ploše jemné látky, které by jinak sklouzávaly. Funkce foukání a sání můžete jednoduše měnit stisknutím tlačítka. Žehlička využívá dvakrát ohřívanou ultra jemnou suchou páru o teplotě 150 °C, která je vhodná pro všechny typy látek. Technologie Sensteam rozpoznává vaše pohyby se žehličkou a automaticky aktivuje výstup páry bez nutnosti stisku tlačítka. Páru dávkuje technologie Pulse steam pomocí série pulsů, což zajišťuje perfektní výsledky bez ohledu na materiál. Laurasatar SMART U můžete dokonce propojit s mobilní aplikací, která vám bude při žehlení pomáhat, poradí, jak správně žehlit různé látky a informuje vás o doporučení výměny filtru nebo potahu žehlicího prkna. Systém umožňuje také vertikální žehlení, kterým jednoduše a během několika vteřin oživíte a vyžehlíte sako, šaty nebo třeba závěsy.
Cena: 49 990 Kč
Obrázky ZDE

Přenosný parní generátor Laurastar Lift Plus Blue Sky
Kompaktní a lehký parní generátor je vybaven praktickým madlem, lze ho tak snadno přenášet a dodává se v několika atraktivních barvách. Jeho žehlička váží přibližně 1 kg a práci s ní zvládne každý. Lze s ním velmi rychle srovnat a ošetřit košile nebo jiné oblečení pověšené na ramínku nebo položené na žehlicím prkně. Podobným způsobem lze systém aplikovat na závěsy i jakékoli další látky. Generátor vytváří jedinečnou suchou páru DMS, která proniká hluboko do látky, čistí a likviduje alergeny, roztoče, bakterie, plísně i další alergeny, které odolávají běžnému praní při nižších teplotách.
Cena: 12 990 Kč
Obrázky ZDE

Více informací: www.laurastar.cz 

Videa zobrazující speciální funkce žehlicích systémů Laurastar najdete zde:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=20&v=D_X_h3-bF5Q

O značce Laurastar:

Značka Laurastar vznikla ve švýcarském Châtel-Saint-Denis nedaleko hranic s Francií v roce 1980. Malá firma postupně vyrostla ve specialistu na vývoj nejpokročilejších žehlicích systémů s globálním působením. V domácím Švýcarsku je natolik populární, že přibližně čtvrtina domácností má doma její parní generátor nebo systém a její tržní podíl dosahuje 40 %. 

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean, Devolo či Laurastar.