Rheinmetall a Lockheed Martin spojily své síly ve výběrovém řízení na systém výcviku posádek vozidel kanadské armády

Rheinmetall Canada se ujímá vedení v partnerství, které dále zahrnuje společnosti Lockheed Martin Canada, Rheinmetall Electronics v německých Brémách a Lockheed Martin Training and Logistics Solutions v Orlandu na Floridě. Ve spolupráci se svými partnery nabídne společnost Rheinmetall Canada Kanadským ozbrojeným silám řešení pro projekt LVCTS (Land Vehicle Crew Training System), které je vyspělé, modulární a efektivní z hlediska nákladů a současně přinese Kanadě další ekonomické výhody.

Řešení LVCTS umožní kanadské armádě provádět progresivní výcvik na úrovni jednotlivce, posádky, čety a na vyšší úrovni s využitím konfigurovatelných trenažérů se střední a vysokou úrovní simulace a standardních výukových stanic vybavených robustním virtuálním prostředím a komplexním výukovým programem. Software bude společný pro všechny úrovně výcviku a bude navržen tak, aby vytvářel stále náročnější situace, včetně schopnosti realisticky simulovat různé typy terénu, povětrnostní podmínky, schopnosti či taktiku. Součástí výcvikového systému bude hodnocení posádky podle daných standardů na všech úrovních složitosti. Jednotlivé systémy výcviku (CTS) budou propojeny prostřednictvím protokolu Distribuované interaktivní simulace (DIS) a bran High-Level Architecture (HLA), aby byly schopné poskytovat výcvik v oddílech, četách nebo na vyšších úrovních. Systém bude také zahrnovat systém řízení, který umožní měnit scénáře výcviku, sledovat pokrok praktikantů a provádět jejich přezkušování.

Toto partnerství svádí dohromady dva z předních světových poskytovatelů vojenských výcvikových řešení, kteří jsou připraveni dodat kanadské armádě nejmodernější modulární systém. Rheinmetall a Lockheed Martin mají globálně prokazatelné výsledky, pokud jde o dodávky a podporu špičkových systémů pro přesnou střelbu a výcvik posádky. Těšíme se, že z této naší odbornosti bude moci těžit kanadská armáda,“ uvedl Pietro Mazzei, viceprezident Rheinmetall Canada,

Lockheed Martin Canada je hrdý na spolupráci se společností Rheinmetall v projektu LVCTS pro kanadskou armádu,“ řekla Lorraine Ben, generální ředitelka Lockheed Martin Canada. „V návaznosti na 80 let podpory Kanadských ozbrojených sil se těšíme, že využijeme expertizu a zkušenosti našeho týmu i v oblasti simulačních a výcvikových systémů. Toto partnerství spojuje špičkové technologie s místními odbornými znalostmi, které v nadcházejících desetiletích zásadně přispěji k vysoké úrovni pozemního výcviku.“

Firma Lockheed Martin Training and Logistics Solutions je předním světovým poskytovatelem vojenských výcvikových řešení, včetně dvou největších virtuálních systémů kolektivního výcviku, taktického trenéra pro boj zblízka (CCTT) pro americkou armádu a britského kombinovaného taktického trenéra (UK CATT).

O společnosti Rheinmetall Canada

Rheinmetall Canada je pobočka německé Rheinmetall Group, největšího evropského dodavatele systémů a vybavení pro ozbrojené síly a bezpečnostní služby. Se zaměstnanci v Saint-Jean-sur-Richelieu v Québecu a Ottawě působí společnost Rheinmetall Canada již více než tři desetiletí v oblasti systémové integrace, vývoji velících systémů a kontrolního softwaru v reálném čase a komunikačních řešení. Rheinmetall Canada jako hlavní dodavatel spravovala také několik hlavních kanadských armádních programů, jako je modernizace a generální oprava Leopard 2, radar středního dosahu a satelitní komunikace.

O společnosti Lockheed Martin Canada

Společnost Lockheed Martin Canada se sídlem v Ottawě je kanadskou jednotkou společnosti Lockheed Martin Corporation, globální bezpečnostní a letecké společnosti, která zaměstnává po celém světě přibližně 110 000 lidí. Lockheed Martin Canada je kanadským důvěryhodným obranným partnerem již 80 let a specializuje se na vývoj, integraci a udržování pokročilých technologických systémů, produktů a služeb. Společnost má přibližně 1 000 zaměstnanců ve velkých provozovnách v Ottawě, Montrealu, Halifaxu, Calgary a Victoria, které pracují na široké škále hlavních programů pokrývajících letecký, obranný a komerční sektor.

O společnosti Rheinmetall Electronics

Rheinmetall Electronics GmbH dodává systémy mise a simulační řešení vojenským, vládním a komerčním zákazníkům. Jeho simulační a výcviková řešení sahají od základního e-learningu a základního výcviku v dílčích úkolech až po školící systémy s plnou podporou sítě nebo složitá výcviková střediska k zajištění vynikajícího výkonu vojáků, letců a námořníků při jejich budoucích misích. Společnost Rheinmetall Electronics dodala přizpůsobená řešení globálním zákazníkům, včetně mechanizovaného školicího centra v Thunu ve Švýcarsku a simulátor střelby a jízdy pro Leopard 2 v Kanadě a Indonésii. Její portfolio zahrnuje průzkumné, palebné, vojenské a velitelské systémy, řízené zbraňové platformy, jakož i výcvikové, vzdělávací a inženýrské aplikace pro jednotlivce, týmy a celé zákaznické organizace. Na technologie společnosti Rheinmetall Electronics se spoléhají zákazníci ve více než 40 zemích.