XPG a GIGABYTE spolupracují na posouvání hranic přetaktování platforem Intel® Z490 a AMD B550

Taipei, Tchajwan – 16. června 2020 – XPG, značka poskytující vysoce výkonné produkty pro hráče, profesionální e-sportovce a technické nadšence s potěšením oznamuje rozšíření svého programu testování přetaktování DDR4 o nový pracovní vztah s předním výrobcem základních desek GIGABYTE.  Po uvedení čipové sady Intel® Z490 začala značka XPG s testováním a přetaktováním svých nových modulů DDR4 s nejnovějšími platformami Z490, stejně jako s platformami AMD B550, aby zajistila, že splňují nejvyšší standardy výkonnosti a stability přetaktování. Nejnovější spolupráce s GIGABYTE toto úsilí podporuje.   

Ve spolupráci s GIGABYTE se XPG Overclocking Lab (XOCL) podařilo přetaktovat modul XPG SPECTRIX D50 DDR4 na 4800 MHz na základní desce GIGABYTE Z490 AORUS XTREME WATERFORCE. Po tomto působivém výsledku pokračovala XOCL s testováním dalších modulů XPG DDR4 na řadě dalších základních desek GIGABYTE s podobnými výsledky. 

Byly použity následující moduly XPG DDR4: 

SPECTRIX D50, D60G, D80, D41 a GAMMIX D30, D10.

Mezi použitými základními deskami GIGABYTE byly tyto: 

Z490 AORUS XTREME, AORUS MASTER, AORUS ULTRA, AORUS PRO AX, AORUS ELITE AC, AORUS ELITE, VIOSON G, stejně jako AMD B550 AORUS MASTER, AORUS PRO AC, AORUS PRO a VISION D.

Moduly SPECTRIX D60G, D50, D80, D41 a GAMMIX D30, D10 využívají vysoce kvalitní čipy a chladiče pro vynikající integritu signálu, spolehlivost a stabilitu, což efektivně prodlužuje životnost paměťových modulů. Navíc poskytují Intel® Extreme Memory Profiles (XMP) 2.0 usnadňující přetaktování a zajišťující vyšší stabilitu systému. SPECTRIX D80 se dále vyznačuje tím, že je prvním modulem RGB DDR4 na světě s hybridním chlazením kapalinou i vzduchem. Využívá kombinaci chlazení hermeticky uzavřenou nevodivou kapalinou a hliníkového chladiče pro zajišťování účinného rozvodu tepla. 

XOCL posouvá hranice výkonnosti pamětí a v době svého založení v roce 2018 byla prvním zařízením svého druhu mezi světovými výrobci DRAM. XOCL úzce spolupracuje s různými partnery v rámci odvětví, jako je GIGABYTE, aby zajistila vysokou úroveň kompatibility svých produktů s různými platformami a splňovala náročné standardy výkonnosti pro hráče, profesionální e-sportovce a technické nadšence. V květnu roku 2018 přetaktovala XOCL paměťový modul XPG SPECTRIX D80 RGB DDR4 na 5531 MHz v konfiguraci chlazení kapalinou a dusíkem. V květnu roku 2019 přetaktovala XOCL paměťový modul SPECTRIX D60G na frekvenci 5738 MT/s, což představovalo nový světový rekord.

###

O XPG – Xtreme Performance Gear (extrémně výkonná výbava)

XPG vytvořila společnost ADATA s cílem nabízet vysoce výkonné produkty hráčům, profesionálům ze světa e-sportu a technickým nadšencům. XPG vyvíjí produkty, které pomáhají uživatelům v dosahování vysokých výkonů, a proto úzce spolupracuje s komunitou hráčů a e-sportu, aby získala přehled o skutečných potřebách uživatelů a začlenila je do svého hardwaru. Kromě testování výkonu prochází všechny výrobky XPG rigorózní zkušební metodikou ADATA A+, což zajišťuje nejvyšší standardy stability a spolehlivosti. Nejenže se výrobky XPG pyšní spolehlivou funkčností a vysokou odolností, ale vynikají i naprosto úchvatným designem, za který si vysloužily prestižní mezinárodní ocenění jako například japonskou cenu Good Design Award. XPG zprostředkovává extrémní zážitky z hraní a pomáhá učinit každý okamžik vzrušujícím.

 

Kontakt pro novináře:

Michal Houdek

LivePR

michal@livepr.cz

+420 602 147 229