Spotřebitelé mohou přispět na výcvik čtyřnohého ochránce Terezky trpící cukrovkou

22. června 2020, Praha — Jedenáctiletou Terezku, která trpí cukrovkou 1. typu, by měl do budoucna hlídat asistenční-detekční pes vycvičený k hlídání a hlášení častých změn krevního cukru. Ty mohou být pro děti až život ohrožující. O výcvik vybraného psa se postará nezisková organizace Pes pro Tebe s podporou společnosti Mars. Přispět na výcvik Terezčina budoucího ochránce mohou i spotřebitelé, kteří se během léta a podzimu zapojí do charitativní akce společnosti Mars připravené ve spolupráci s řetězcem prodejen Billa.

Když byl jedenáctileté Terezce diagnostikován diabetes mellitus 1. typu a začaly ji trápit noční i denní výkyvy glykémie, hledala její maminka možnost, jak dcerce usnadnit život. Obvyklé řešení jako senzor nebo pumpa totiž kvůli Terezčině alergii nebylo možné využít. “Proto byl pro nás velkým vysvobozením labrador Berťa, který ji provázel od července 2017 a hlídal jakýkoli nebezpečný výkyv glykémie. Terezka je velkou milovnicí zvířat, takže pořízení asistenčního-detekčního psa bylo pro nás jasnou volbou,” popisuje začátky maminka, Martina Sýkorová. 

Shodou nešťastných okolností však Terezka o Bertyho na konci loňského roku přišla. Protože k ní ale čtyřnohý pomocník neodmyslitelně patří, čeká nyní na svého nového psího kamaráda, kterého opět vybere a vycvičí organizace Pes pro Tebe. 

Výcvik asistenčních psů je však pro rodiny poměrně nákladnou záležitostí, protože na rozdíl od psů vodicích není hrazen z prostředků státního rozpočtu. Trvá přibližně 16 až 18 měsíců a stojí zhruba 295 tisíc korun. S financováním asistenčního-detekčního psa pro Terezku se proto rozhodla pomoci společnost Mars prostřednictvím značek Pedigree, Whiskas, Perfect Fit, Sheba, Cesar a Dreamies ve spolupráci s řetězcem prodejen Billa. Ve skutečnosti však pomáhá i veřejnost.

V rámci charitativního projektu, který byl právě zahájen v obchodech Billa a bude probíhat ve čtyřech etapách (první z nich začíná již 24. 06. 2020), totiž mohou spotřebitelé přispět na výcvik psa pro Terezku nákupem výrobků zmíněných značek. Pes bude dívce předán v průběhu letošního roku. Přispět na výcvik nejen detekčních, ale i dalších asistenčních psů pro další děti i dospělé je také možné přímo na účet spolku Pes pro Tebe. Číslo účtu veřejné sbírky je 2300402481/2010 a variabilní symbol 202. 

 

“V Marsu, který je rodinnou společností, máme ambici posouvat svět k lepšímu pro budoucí generace. Proto jsme se rozhodli zapojit se i do tohoto jedinečného projektu, a pomoci nejen finančně, ale hlavně zvýšit povědomí o problematice asistenčních psů a toho, jak dokážou zlepšit životy těch, kteří to potřebují. Z tohoto důvodu chceme prostřednictvím projektu oslovit i širší veřejnost a jsme nesmírně rádi, že společnost Billa opět přijala naši nabídku zapojit se do projektu,“ říká Zuzana Lošáková, ředitelka vnějších vztahů ve společnosti Mars.

“Společnost Billa se zapojuje do společného projektu se společností Mars již po čtvrté v řadě. Jsme velmi rádi, že naši zákazníci vnímají tuto akci tak dobře a pravidelně se do ní zapojují. Věříme, že i letos se nám podaří vybrat dostatek peněz na to, aby Terezka svého nového ochránce měla k dispozici co nejdříve,” říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace společnosti Billa.  

# #

Společnost Mars v České republice a střední Evropě

Společnost Mars vstoupila na český trh v roce 1992. Od roku 2016 jsou její aktivity na českém trhu zastřešeny organizací Mars Multisales Central Europe, která propojuje český, slovenský, rumunský a maďarský trh. Se svými více než 500 spolupracovníky dnes působí ve třech kategoriích: segment cukrovinek (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (omáčky a rýže) a výživa pro domácí mazlíčky. Kromě toho Mars v regionu provozuje dvě ze svých největších továren. V Poříčí nad Sázavou v České republice funguje jeden z největších výrobních závodů na výrobu nečokoládových cukrovinek v rámci celé společnosti Mars a také středisko vývoje cukrovinkových produktů, v Maďarsku pak továrna v oblasti Csongrád-Bokros produkující krmiva a pochoutky pro psy.

 O společnosti Mars, Incorporated  

Mars je rodinná firma s více než stoletou historií, která nabízí širokou škálu produktů a služeb pro spotřebitele a jejich zvířecí mazlíčky. S obratem téměř 35 miliard dolarů je společnost globálním byznysem, který vyrábí některé z nejoblíbenějších značek na světě: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5 ™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S®, MARS DRINKS a COCOAVIA®. Mars také zajišťuje veterinární služby v síti veterinárních nemocnic BANFIELD® Pet Hospitals, Blue Pearl®, VCA® and Pet Partners™. Společnost má sídlo ve městě McLean ve Virginii a působí ve více než 80 zemích světa. Pět Principů společnosti Mars – kvalita, odpovědnost, vzájemnost, efektivita a svoboda – inspiruje více než 125 000 spolupracovníků, aby vytvářeli hodnotu pro všechny své partnery. Každým svým počinem tak Mars posouvá svět k lepšímu.  

 

Více informací o společnosti Mars naleznete pod tímto odkazem http://www.mars.com. Sledujte nás na sociálních sítích FacebookTwitterLinkedInInstagram a na YouTube

Označeno tagem