Virtuální cestovatelský deník worldee.com zaznamená kilometry i vzpomínky. Potkat zde můžete také Tatru Kolem Světa 2

Praha 23. června 2020 – Ve virtuálním prostoru existuje jedno speciální místo, kde se bude každý vášnivý cestovatel cítit jako ryba ve vodě. Webová platforma worldee.com, která pomáhá cestovatelům sdílet, vizualizovat a uchovávat cestovatelské zážitky a především fotografie, je novou českou sociální sítí. Jejím cílem je sdružovat cestovatele, kteří ve worldee.com naleznou místo pro uchování svých vzpomínek, ale také inspiraci od dalších uživatelů této sítě. Každý cestovatel si zde může zdarma vytvořit profil, kde lze prezentovat své cesty a inspirovat se zážitky jiných uživatelů stránky. V blízké budoucnosti si uživatelé budou moci také plánovat svá další dobrodružství. Mezi několika tisíci uživateli worldee.com, kteří pocházejí z celého světa, se nedávno objevila také posádka projektu Tatra Kolem Světa 2, která na webu sdílí podrobnosti ze své aktuální dobrodružné výpravy kolem světa.

Pomocí worldee.com je možné zaznamenat přesné trasy, odkud a kam jste putovali, a doplnit je o fotky, důležité cestovatelské informace a další poznámky. Následně přehledně vidíte, kolik zemí jste již procestovali a kolik jednotlivých cest jste uskutečnili. Podle zakladatele Tomáše Zapletala jde o praktický cestovatelský deník pro všechny současné dobrodruhy. „Škrabací mapy jsou fajn tak možná na stěnu, ale v roce 2020 máme naštěstí mnohem zajímavější možnosti zaznamenávání zážitků z cest. Worldee.com jsme vytvořili proto, aby lidé mohli podrobně zaznamenat všechny zajímavé detaily, zkušenosti a fotografie, ke kterým se budou moci vracet. A nabídnout je třeba i ostatním, kteří se do dané oblasti chystají,“ říká zakladatel worldee.com. Projekt byl spuštěn v roce 2019 a dnes službu využívají tisíce uživatelů z celého světa, kteří mezi sebou v případě zájmu mohou zážitky sdílet. Aktuálně je již v denících zaznamenáno přes 15 000 cest, které doplňuje více než 200 000 fotografií, takže inspirace je dost.

„Jsme na začátku, ale máme velké plány. Chceme vytvořit světově nejrozšířenější online platformu pro sdílení a vytváření celých itinerářů cest. Naší dlouhodobou vizí je naučit ty méně zkušené cestovatele cestovat s využitím našich služeb podle těchto itinerářů a tím nahradit cestovní kanceláře,“ nastiňuje olomoucký podnikatel Tomáš Zapletal. Pro toho není worldee.com prvním podnikatelským počinem. Již dříve založil a úspěšně provozuje zážitkovou půjčovnu supersportů SportDrive.cz

Přidala se Tatra Kolem Světa 2

Mezi tisíci uživateli, kteří se dosud k worldee.com přidali, je nově možné sledovat také osudy posádky projektu Tatra Kolem Světa 2, která si to v únoru letošního roku namířila na cestu dlouhou 270 000 kilometrů s cílem navštívit téměř 70 zemí světa. Výprava v ikonickém voze navazuje na slavnou expediční výpravu z přelomu 80. a 90. let, kdy podobné vozidlo během tří let pomohlo rozšířit dobrou pověst o své domovině na pěti různých kontinentech.

Cesta posádky, která začala v Evropě a momentálně pokračuje střední Asií, už stihla narazit na řadu dobrodružných překážek. Mimo jiné čelila omezením v souvislosti s pandemií koronaviru, její členové se také na chvíli ocitli v íránské vazbě kvůli nedorozumění poblíž hranic s Tureckem. Všechny detaily včetně fotografií, poznámek a jednotlivých cest jsou podrobně zaznamenány na profilu worldee.com (link).

„Výhodou sledování expedice na worldee.com oproti jiným sociálním sítím, kam své zážitky ukládají, je snadný přístup k detailům cesty, jako je například přesná mapa. Dobrodruhové, kteří by se třeba chtěli v budoucnu vydat do stejných míst, jako vidí na zachycených fotografiích, celkem snadno zjistí, kde se cestovatelé pohybovali. A worldee.com navíc přidá další užitečné tipy v lokalitě, v budoucnu dokonce i možnost automatického naplánování itineráře pomocí umělé inteligence,“ říká Zapletal.

V blízké budoucnosti chce také Zapletal k současné anglické a české jazykové mutaci přidat minimálně dalších pět jazyků, takže se cestovatelský deník otevře novým trhům. V plánu je také brzké spuštění aplikace pro iOS i Android.