Koncert světových hudebníků podpoří boj proti pandemii. Buďte u toho s Vodafonem, mobilní data se divákům přenosu počítat nebudou

25. června 2020  – Hudebníci a filmové hvězdy z celého světa vystoupí v sobotu 27. června na dobročinném koncertě, jehož cílem je vybrat peníze na boj s pandemií způsobenou koronavirem. Na akci, kterou pořádá nezisková organizace Global Citizen, zazpívají mimo jiné skupina Coldplay či zpěvačky Shakira a Miley Cyrus. Vodafone nebude tento den účtovat mobilní data lidem, kteří se ke koncertu připojí, a navíc zpřístupní všem uživatelům Vodafone TV a UPC TV kanály VH-1, MTV live HD, MTV Europe. Zde bude koncert rovněž ke zhlédnutí.

Cílem iniciativy nazvané Global Goal: Unite for Our Future (Celosvětový cíl: Sjednotit se pro naši budoucnost) je získat miliardy dolarů prostřednictvím veřejných i soukromých darů. Peníze by měly pomoci snížit dopad pandemie onemocnění COVID19 a zajistit, aby se testy, vakcíny a ošetření dostaly stejně ke všem komunitám – včetně lidí, kteří žijí v extrémní chudobě.

Vodafone je jednou z deseti značek, která celou iniciativu podporuje. Tím, že jako telekomunikační firma propojuje lidi, chce vyzvat obyvatele celého světa ke změně a sjednocení se.

Smyslem našeho podnikání je spojovat lidi. A to jak na úrovni technologické, tak na úrovni komunitní, společenské a humánní. V naší komunikaci používáme větu, že nejsilnější síť jsme my lidé a právě lidé se mohou do této iniciativy zapojit přímo na webu Global Citizen, kde svým podpisem podpoří aktivity pomáhající chránit nás všechny před koronavirem,“ říká Markéta Moreno, ředitelka pro značku a komunikaci Vodafonu. A dodává: „Chceme umožnit všem našim zákazníkům, aby se na tento velkolepý koncert odkudkoliv podívali. Pokud ho budou sledovat na našem mezinárodním webu, nebudeme jim účtovat mobilní data a zároveň všem uživatelům Vodafone TV a UPC TV bez ohledu na to, jaký mají tarif, zpřístupníme kanály VH-1, MTV live HD a MTV Europe, kde se budou koncerty vysílat. Podívat se na ně mohou i zpětně.“

Koncertem, který startuje v sobotu 27. června ve 20 hodin, bude provázet herec Dwayne Johnson.

Diváci se mohou těšit na vystoupení skupiny Coldplay, zazpívají také Shakira, Usher, Jennifer Hudson, Miley Cyrus nebo Justin Bieber. Vystoupí i herci Charlize Theron, Hugh Jackman, Salma Hayek či bývalý fotbalista David Beckham. 

Koncert naváže na odpolední virtuální summit, během kterého se bude mluvit o vědeckých pokrocích v souvislosti s nemocí COVID-19. Akce představí světové lídry významných korporací, filantropy i mnohé odborníky na dané téma. 

Společná síla těchto výjimečných lidí a talentů poslouží nejen k zábavě, ale i k vyslání zprávy publiku celého světa. 

Přenos summitu i koncertu můžete online sledovat na adrese: www.vodafone.com/globalcitizen 

nebo na kanálu VH-1.  MTV bude koncert přenášet od sobotní půlnoci. 

Více informací najdete na www.globalcitizen.org/en/

O Vodafone Czech Republic

Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než 3,9 milionu zákazníků. Od roku 2007 přináší komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje přes 1,5 milionu firemních SIM karet. Po integraci UPC Česká republika v červenci 2019 se Vodafone rozrostl o 1,5 milionu domácností připojených k síti nové generace, která poskytuje více než půl milionu zákazníků služby vysokorychlostního pevného internetu, půl milionu zákazníků kabelovou televizi a dvě stě tisícům uživatelů pevné telefonní služby. Vodafone už několikrát dostal ocenění Best in Test za kvalitu hlasových služeb a datových přenosů na základě testů provedených společností umlaut (dříve P3). Aktuálně pokrývá jeho mobilní síť LTE 99 % populace ČR. Zároveň Vodafone nabízí pevné připojení k internetu, a to 99 % českých domácností. Kromě toho na podzim 2017 pokryl Českou republiku speciální sítí úzkopásmového internetu věcí NB-IoT a v prosinci téhož roku spustil komerční provoz. Vodafone se řídí dlouhodobou strategií udržitelného podnikání, hlásí se ke globálním Cílům udržitelného rozvoje (SDGs) a prostřednictvím technologií mění budoucnost k lepšímu. Vodafone chce dál přispívat k digitální společnosti, která bude pestrá a otevřená všem bez rozdílu věku nebo pohlaví, a zavázal se do roku 2025 zlepšit život miliardě lidí. Zaměstnanci firmy věnují ročně dobrovolnickým aktivitám více než 7500 hodin prostřednictvím Nadace Vodafone. Ta se za 14 let od svého založení dostala mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických sociálních inovací, které zlepšují život společnosti a znevýhodněných skupin. Vodafone přispívá i k ochraně životního prostředí – do pěti let chce snížit environmentální dopad svého podnikání na polovinu.  Více informací na www.vodafone.cz.