Nový unmanaged switch TP-Link TL-SL1226P je ideální pro menší provozy

Česká republika, Praha – 25. června 2020 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, uvádí na trh nový model unmanaged switche (přepínače) TL-SL1226P, jenž jednoduše rozšíří dostupnost datové sítě v menších provozech, ale klidně i v hi-tech domácnostech. Vhodný je například jako základ pro sledovací kamerový systém, a tedy ochranu majetku.

Tento switch, tedy česky přepínač, je určen pro pevné, kabelové připojení koncových zařízení (počítačů, herních konzolí, smart televizorů, tiskáren, VDSL routerů, zmíněných kamer a podobně) k místní datové síti.  Tato zařízení jsou sice často připojitelná bezdrátově, ovšem pro maximální možnou datovou propustnost a minimální latenci (odezvu) v každé chvíli je pro určité scénáře instalací stále vhodnější kabelové připojení.

Navíc díky podpoře technologie PoE (Power-over-Ethernet), tedy šíření energie pro napájení prostřednictvím datových kabelů, nemusíte ke vzdálenějším periferiím tahat dva kabely – bude stačit jen jeden, ten ethernetový. A to až 30 W na jedno připojené zařízení nebo do celkového výkonu 250 W.

Standard PoE (respektive PoE+, tedy 802.3af/at) podporuje všech 24 gigabitových portů, které jsou plně kompatibilní se zmíněnými IP kamerami a dále třeba přístupovými body (AP), IP telefony, počítači, tiskárnami a podobně.

K dispozici je speciální tlačítko pro rozšířený (extended) režim, které rozšiřuje dosah datového kabelu ze 100 až na 250 metrů. Spokojit se však v tomto případě musíte s tím, že každý port bude v tu chvíli podporovat rychlost jen 10 Mb/s. S vypnutým tlačítkem „extended“ je to potom 100 Mb/s.

Dalšími dedikovanými tlačítky jsou ovladače režimů pro prioritu a izolaci. Zatímco v režimu priority se dočkáte kvalitnějšího videa při připojení kamer do portů 1 až 8, v režimu izolace můžete oddělit provoz pro ještě vyšší bezpečnost. Díky dvojici gigabitových portů RJ45 a další dvojici kombo gigabitových SFP portů máte zajištěn plynulý streaming videa i při souběžném připojení 24 IP kamer s HD rozlišením.

Výhodou zařízení je také Plug and Play instalace, což znamená snadnou integraci switche do stávající datové sítě a stejně jednoduché připojení koncových zařízení. Díky inteligentní správě výkonu nehrozí, že by prioritní porty trpěly nedostatkem „šťávy“ ve chvíli, kdy celkový odběr se bude blížit k 250 W. V tuto chvíli dojde k automatickému odpojení neprioritních portů od zdroje energie. Kromě toho přepínač sám rozpozná zařízení nepodporující PoE, a v takovém případě jej zásobuje jenom daty.

Zařízení je vyvedeno v minimalistickém designu s odolným kovovým tělem a profesionálním systémem odvodu tepla pro spolehlivé a efektivní fungování v teplotním rozmezí od nuly do 50 stupňů Celsia.

Klíčové vlastnosti TL-SL1226P

  • 24 ethernetových portů 10/100 Mb/s, 2 gigabitové porty a 2 kombo gigabitové SFP porty
  • Podpora PoE+ 802.3af/at s maximálním celkovým výkonem připojených zařízení do 250 W
  • Odolné kovové pouzdro s efektivním odvodem tepla, 2 ventilátory
  • Plug and play, bez nutnosti konfigurace
  • Rozměry 440 x 180 x 44 mm

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/business-networking/unmanaged-switch/tl-sl1226p/

Fotografie produktu jsou k dispozici zde:
https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157714853464361

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103