První kino s technologiemi LG LED Cinema Display a Dolby Atmos

Pokročilá funkce LED kin bez projektoru s podporou Dolby Atmos pro dechberoucí zvuk 

Praha, 23. června 2020 – Spuštěním vůbec prvního světového kina vybaveného technologií LG LED Cinema Display nadchla společnost LG Electronics diváky na Tchaj-wanu. Návštěvníci si při sledování užili jedinečný zvuk Dolby Atmos. Promítání proběhlo ve spolupráci s předním tchajwanským divadelním řetězcem Showtime Cinemas, který také jako první plánuje tradiční projektory zcela nahradit technologií LED.

Společnosti LG a Dolby Laboratories úzce spolupracovaly na integraci mediálního serveru Dolby (IMS3000) s inovativním LED displejem LG. Dolby IMS3000 umožňuje filmům přehrávat Dolby Atmos v maximální kvalitě a vytvořit takovou zvukovou scénu, která naprosto uchvátí publikum. Zvuk plně koresponduje s promítanými scénami. Párování Dolby Atmos s realistickými obrazy LED Cinema Display LG vytváří pohlcující zážitek a divák si odnáší ještě intenzivnější a nezapomenutelný pocit ze sledování. 

Čtrnáct metrů široká a sedm metrů vysoká LG obrazovka nabízí detailní a oslňující 4K obraz. 

Na rozdíl od některých běžných digitálních projektorů zajišťuje systém LG vynikající kvalitu obrazu bez jakéhokoli zkreslení. Díky své schopnosti ovládat každý jednotlivý pixel, zaručuje LG LED Cinema Display vynikající kontrastní poměr a přesnou reprodukci barev. Kromě toho také splňuje nejvyšší standardy pro zabezpečení obsahu a certifikaci DCI (Digital Cinema Initiatives).

Naším záměrem je pozvednout filmové zážitky nad rámec toho, na co jsou spotřebitelé zvyklí,“ říká Paik Ki-mun, vedoucí divize Komerční monitory LG Electronics Business Solutions Company. Jsme přesvědčeni, že pokročilé technologie, které stojí za LG LED Cinema Display a Dolby Atmos, zvýší náš podíl na rostoucím trhu s LED kinematografií,“ dodává.

„Jsme nadšeni ze spolupráce se společností LG Electronics, díky které můžeme návštěvníkům na Tchaj-wanu přinést to nejlepší z našich odborných znalostí a zkušeností,“ říká Jed Harmsen, viceprezident Cinema & Content Solutions společnosti Dolby Laboratories, Inc. „S realistickými obrazy vytvořenými LG LED Cinema Display a pohlcujícím zvukem Dolby Atmos, si diváci mohou vychutnat skvělý a podmanivý filmový zážitek.“

O společnosti LG Electronics 

Společnost LG Electronics Inc. je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, s působností na 140 místech a s více než 70 000 pracovníky po celém světě. S celosvětovým obratem v roce 2019 ve výši 53 miliard dolarů, se LG skládá z pěti společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions and Business Solutions. Společnost LG je předním světovým výrobcem televizorů, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení, včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ podporující umělou inteligenci.Nejnovější zprávy společnosti LG naleznete na adrese www.LGnewsroom.com