Skupina GLS letos opět získala stříbrný rating EcoVadis

Skupina GLS získala již podruhé stříbrný rating v hodnocení udržitelného rozvoje od nezávislé společnosti EcoVadis. Balíkovému přepravci se od minulé certifikace podařilo zvýšit své hodnocení z 57 na celkových 65 bodů. Při nezávislé certifikaci se GLS umístila mezi nejlepšími šesti procenty hodnocených společností a od ocenění Gold ji dělí pouze 1 bod.

„Environmentální povědomí a etické chování jsou pevně zakořeněny ve firemní strategii GLS. Hodnocení EcoVadis nám pomáhá dokumentovat náš závazek v těchto oblastech a prokazovat to nejen našim zákazníkům,“ říká Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika. 

I přes zvýšené požadavky se v letošním roce GLS zlepšila v kategoriích Životní prostředí, Práce a lidská práva a Etika. V celkovém hodnocení se GLS umístila jen jeden bod od hodnocení Gold, jehož dosahuje pouze pět procent žadatelů. GLS se tak dostává mezi šest procent nejlépe hodnocených firem na světě. Pokud jde konkrétně o logistický sektor, GLS patří mezi prvních deset procent a z hlediska environmentálních témat dokonce mezi nejlepších sedm procent firem. „Neustále rozvíjíme naši strategii udržitelnosti. Výsledky EcoVadis ukazují, že jsme na správné cestě,“ poznamenává Pavel Včela. 

Audit v souladu s mezinárodními standardy

EcoVadis je nezávislý a celosvětově uznávaný poskytovatel hodnocení udržitelnosti, který hodnotí aktivity zúčastněných společností v kategoriích Životní prostředí, Práce a lidská práva, Etika a Udržitelné zadávání zakázek. Metodika EcoVadis je založena na mezinárodních standardech udržitelnosti, včetně Global Reporting Initiative (GRI) od Global Compact OSN a normy ISO 26000 (směrnice o sociální odpovědnosti).

Propracované hodnotící karty umožňují měřit a porovnávat aktivity udržitelnosti společností na celém světě. Doposud bylo společností EcoVadis hodnoceno přes 65 000 podniků z různých odvětví.
GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 270 000 zákazníků doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 45 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici více než 70 centrálních a regionálních třídicích středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 30 000 doručovacích vozidel a více než 3 500 dálkových nákladních vozidel v barvách GLS. Ve finančním roce 2018/19 GLS dosáhla obratu 3,3 miliardy eur a přepravila 634 milionů balíků.

Internetové stránky společnosti EcoVadis