Cisco rozšiřuje schopnosti svého portfolia řešení pro sítě řízené záměrem

Přináší detailnější přehled o síti a umožňuje chytřejší automatizaci

Praha, 26. června, Společnost Cisco představila nová řešení pro sítě řízené záměrem (Intent Based Networks), která pomáhají optimalizovat provoz sítí i samotného podniku.  Tyto inovace síťových technologií se zaměřují na zjednodušení automatizace a poskytování detailních informací o IT a činnosti podniku. Firemní IT tak získá větší flexibilitu a akceschopnost a zároveň bude schopné úzce spolupracovat na naplňování obchodních cílů. Toto sladění IT s obchodními potřebami nebylo nikdy tak důležité jako v dnešním dynamickém tržním prostředí.

„V dnešním nestabilním světě je nezbytné, aby podniková síť vyhovovala strategickým cílům – umožňovala bezpečnou práci na dálku, podporovala expanzi do cloudu nebo usnadňovala transformaci podniku. Představené novinky pomohou podnikovému IT rychle a ve velkém rozsahu implementovat pokročilé síťové a bezpečnostní schopnosti díky zjednodušení a automatizaci segmentace a cloudovému zabezpečení. Plníme slib vybudovat síťovou platformu, která bude zákazníkům přinášet užitečné inovace bez ohledu na to, v jaké fázi zavádění sítí řízených úmyslem se právě nachází,“ říká Scott Harrell, viceprezident a generální ředitel divize sítí řízených záměrem společnosti Cisco.

Cisco nabízí pokročilé možnosti automatizace, které zlepšují uživatelskou zkušenost a zároveň zjednodušují IT procesy. Automatizace se stala zásadním faktorem zvyšování efektivity IT. Podnikovému IT umožňuje flexibilnější a aktivnější přístup a zároveň snižuje časovou náročnost údržby sítě. Nové možnosti automatizace:

  • Inovace Cisco SD-WAN: Řešení Cisco SD-WAN založené na technologii Viptela nabízí ucelené, plně cloudové zabezpečení prostřednictvím integrace s platformou Cisco Umbrella na ochranu podniků proti útokům zvenčí v souvislosti s užíváním SaaS a přístupem k internetu.  Cisco Umbrella poskytuje funkce bezpečné internetové brány (SWG), zabezpečení DNS, firewallu a zprostředkovatele přístupu do cloudu (CASB) v rámci jedné integrované cloudové služby. Díky automatizovanému zprovoznění a zjednodušenému licenčnímu modelu je zavedení propojeného řešení Cisco SD-WAN a Cisco Umbrella snadné a rychlé. Uživatelům poskytuje optimalizovanou zkušenost a nejlepší možné zabezpečení. Sbližování sítí a bezpečnosti je pro zákazníky důležitým krokem při budování SASE architektury. Mezi další inovace SD-WAN patří podpora multicastu a integrovaná hlasová a sjednocená komunikace (UC).  
  • Uživatelem definované sítě Cisco: Uživatelem definované sítě Cisco umožňují firemnímu IT poskytnout koncovým uživatelům kontrolu nad svojí vlastní částí bezdrátové sítě prostřednictvím řídicího centra Cisco DNA Center. Koncoví uživatelé mohou pomocí mobilní aplikace User Defined Network bezpečně připojovat svá vlastní zařízení a řídit, která zařízení se smí připojit k jejich vlastnímu úseku sítě. 

Cisco rozšiřuje přehled i na dříve nesledovaná zařízení. Tím umožňuje síť efektivněji segmentovat a lépe řídit IoT zařízení. Segmentace sítě – rozdělení sítě na menší části kvůli zlepšení výkonu a bezpečnosti – vždy býval náročný úkol, zvláště v prostředích s rozmanitým a proměnlivým ekosystémem IoT koncových bodů. Cisco tento úkol výrazně usnadňuje svými inovacemi:

  • Analýza koncových bodů s využitím AI: Nástroj AI Endpoint Analytics, který je součástí Cisco DNA Center, v plném rozsahu identifikuje dříve neznámé koncové body a následně je logicky seskupí na základě analýzy s využitím různých zdrojů kontextových informací a umělé inteligence. Na základě toho může IT definovat škálovatelná automatizovaná pravidla.
  • Analýza pro tvorbu skupinových pravidel: Cisco DNA Center dokáže analyzovat toky dat mezi skupinami koncových bodů jako podklad pro tvorbu pravidel pro správnou segmentaci. 

Dnešní bezdrátové sítě jsou pro podnik nesmírným přínosem, nejen z hlediska komfortu pro uživatele, ale také tím, že poskytují informace o jejich chování. Platforma pro lokalizační služby ve vnitřních prostorách Cisco DNA Spaces získává nové schopnosti, které podniku poskytnou lepší přehled a podrobnější informace využitelné pro zajištění bezpečnosti fyzických prostor.

  • Cisco DNA Spaces pro návrat k normálu: Společnost Cisco do platformy přidala nástroje pro analýzu historických i aktuálních dat za účelem monitorování pracovního prostředí kvůli zachování pravidel společenského odstupu. Zákazníci mohou využít vestavěné aplikace ke sledování hustoty osob v reálném čase a analyzovat využití budov. Tyto informace jsou důležité pro zachování bezpečného prostředí i pro efektivní a hospodárné využití firemních prostor.
  • Indoor IoT služby: Platforma Cisco DNA Spaces jako první na trhu nabízí indoor IoT ve formě služby na přístupových bodech WiFi-6, jejichž smyslem je pomoci zákazníkům rychle a úsporně zavádět IoT aplikace ve vnitřních prostorách ve velkém rozsahu. Cisco DNA Spaces zjednodušuje aktivaci, konfiguraci a správu velkého množství podporovaných IoT zařízení, včetně podpory zařízení Bluetooth (BLE). Ve spolupráci s rozsáhlým ekosystémem partnerů společnosti Cisco platforma umožňuje sledování prostředků, monitoring prostředí kvůli bezpečnosti zaměstnanců, přehled o využití prostor, vyhledávání místností a další možnosti využití ve zdravotnictví, školství, pohostinství a v kancelářských, maloobchodních a výrobních provozech.

Představené inovace Cisco DNA Center a Cisco DNA Spaces budou k dispozici během léta 2020. Inovace Cisco SD-WAN jsou již k dispozici. 

Další zdroje:

  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

 

O Cisco Systems

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.