Jsou tvrzení o blížícím se konci éry digitálních telefonů pravdivá?

Komunikace prostřednictvím IP poutá velkou pozornost a mohlo by se zdát, že v současnosti vládne světu. Mark Twain kdysi říkal, že zprávy o jeho smrti jsou značně přehnané. Totéž by o sobě mohl říct i digitální telefon. Předpokládá se, že v roce 2024 bude na celém světe 20 % všech stolních telefonů používaných ve firmách digitálních. Někteří přední výrobci pokračují v představování nových modelů v provedení shodném s IP telefony. Proč se tedy firmy stále drží této technologie?

Když se nad tím zamyslíte, mají firmy pro ponechání stávajících zařízení celou řadu logických důvodů. 

Když to není rozbité

Minulá dekáda byla pro mnoho společností poměrně obtížná. Začala pomalým zotavováním z finanční krize, ekonomické problémy se teď kvůli pandemii pravděpodobně zase vrátí. Instalovaná základna digitálních telefonů v každodenním provozu je opravdu rozsáhlá. 

Přestože se přesun k systémům založeným na IP nebo k unifikované komunikaci přes cloud zdá atraktivní, společnosti zvažující upgrade telekomunikačních systémů čelí obtížné volbě. Stojí za to investovat do zcela nového telekomunikačního systému a vybavení kanceláří kvůli přesunu na IP platformu? Nestačilo by vylepšit stávající systém pobočkové ústředny a telefonních zařízení? Bylo by možné zachovat stávající funkční systém a jednoduchý nákup nových telefonů?

Pro mnoho organizací dává setrvání u digitální telefonie velký obchodní smysl. Vylepšení existujícího systému o modernější pobočkovou ústřednu a digitální telefony je daleko menší investicí než přechod na IP technologii. Stávající funkce a možnosti pět let starých digitálních telefonních systémů často stačí na uspokojení většiny firemních potřeb. Digitální zařízení jsou obvykle levnější než srovnatelná IP zařízení.

Nejmodernější design

Nové digitální telefony přináší uživatelům nejmodernější ergonomicky navržené stolní technologie. Nové digitální řady od velkých výrobců vypadají stejně jako IP zařízení, mají velké LCD displeje, intuitivní ovládání a možnosti individuálního přizpůsobení. Funkčnost tohoto konceptu dokazuje i společnost Panasonic, která nedávno představila novou řadu moderních digitálních stolních telefonů (KX-DT6). Tyto typy moderních zařízení zajišťují zaměstnancům přístup k nejnovějším technologickým prvkům a přináší jim oprávněný pocit, že firma do jejich vybavení dostatečně investuje. 

Spolehlivost je klíčová

Další důležitou výhodou digitálních zařízení je pro mnoho firem spolehlivost a kvalita poskytované služby. Rozšířenost digitálních telefonů je výrazná zejména v oblastech, kde byl proces budování spolehlivé a cenově výhodné širokopásmové sítě delší. 

Také je třeba říct, že spousta firem spolupracuje s důvěryhodným partnerem, který se dlouhodobě stará o jejich telekomunikační potřeby. Komunikace je pro každodenní fungování nesmírně důležitá. Proč riskovat odstávky a nejistotu, když stačí jednoduše prodloužit stávající servisní a/nebo záruční smlouvu a dokoupit novou řadu telefonů od stávajícího dodavatele?

Digitální telefon s námi zůstane

Ačkoliv bude rozšiřování IP technologie ve firemním prostředí v nadcházejících letech pokračovat, digitální telefony si úlohu nezdolného rivala udrží. Vzhledem k cenové dostupnosti, elegantnímu vzhledu, moderním funkcím a jisté konzervativnosti firem lze zprávy o blížícím se konci éry digitálních telefonů označit pro řadu příštích let za přehnané.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky.

Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Communication Solutions

Panasonic Communication Solutions je obchodní jednotkou divize Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Komunikační řešení Panasonic nabízí vysoce kvalitní telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci a nemusíte řešit připojení.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/komunikacni-reseni/about-panasonic-communication-solutions