S debetní kartou UnityCard mohou obce rychle oživit podnikání poznamenané koronakrizí

Evropské fintech společnosti Loyaltek a Paynovate Unity Card (unitycard.eu) vydávají předplacenou kartu, kterou lze použít pro cílenou pomoc lidem, kteří se v důsledku COVID-19 ocitli v nouzi. Současně karta přispěje k oživení ekonomiky maloobchodníků, kteří museli v uplynulých měsících uzavřít své provozovny.

Brusel, 29. června 2020. Společnosti Loyaltek a Paynovate, evropští průkopníci v oblasti fintech, vydávají debetní kartu UnityCard s cílem nabídnout tolik potřebnou a rychlou finanční podporu obcím a koronavirovou krizí postiženým občanům. Inovativnost karty spočívá v tom, že její používání lze omezit jen na určitou oblast (např. konkrétní obec) anebo na předem stanovené obchody nebo podniky, v tomto případě ty, které byly významně postiženy krizí: hotely, restaurace, bary, kadeřnictví, obchody pro kutily či obchody s oblečením. Unity Card je optimálním nástrojem pro stimulaci místního podnikání a může zabránit tomu, aby peněžní prostředky spotřebitelů byly utráceny na zahraničních e-shopech, přeposílány do zahraničí nebo ukládány na účty. 

Kartu, která je k dispozici primárně obcím jako místní úrovni veřejné správy, lze doručit kdekoli v Evropě. Cílem je vyhnout se složité logistice a byrokracii a poskytnout efektivní a dobře zacílený nástroj k hospodářskému oživení. Doposud byla zaregistrována poptávka po téměř jednom milionu karet.

Na Unity Card lze vkládat libovolnou částku a na platebních terminálech funguje stejně jako běžná debetní karta. Doba platnosti může být upravena podle potřeb a zamýšlené podpory. Přehled o zbývající částce si uživatelé udržují prostřednictvím QR kódu na zadní straně. Obec, která kartu přidělila, má současně možnost prostřednictvím internetu sledovat, analyzovat a případně korigovat způsob, jakým jsou jeho karty používány, a to vše v reálném čase. 

Ať už jde o podporu obchodníků, kteří museli ukončit své podnikání nebo potravinovou pomoc rodinám s dětmi, politici na úrovni obcí až po ty vrcholné, hledají způsoby, jak zmírnit následky zablokované ekonomiky a zajistit návrat k normálnímu životu a hospodářskému oživení, “vysvětluje Robert Masse, zakladatel a generální ředitel společnosti Loyaltek a odborník na platby kartou. „Čas se ale krátí a vyvstává otázka, jak co nejrychleji a nejefektivněji alokovat potřebné zdroje, a zároveň se vyhnout riziku podvodu. Je potřeba zajistit, aby veřejné peníze sloužily zamýšlenému účelu ve prospěch celku. “

Vzhled Unity Cardkarty lze v případě potřeby přizpůsobit. Karty lze distribuovat buď přímo příjemcům, nebo hromadně příslušnému orgánu, který je následně předává potřebným. Platby, které občané provádějí kartou, jsou evidovány v rámci platebního styku obchodníků, zatímco podporu držitele karty zajišťuje Loyaltek či případně jeho „zákazník“, tj. vydávající orgán, kterým je v tomto případě nejčastěji obec anebo státní instituce.

Náklady spojené s vydáním karty jsou minimální a představují zlomek obvyklých nákladů ve srovnání s „tradičními“ opatřeními. Společnost Loyaltek si k transakcím na kartě neúčtuje žádnou marži. 

Loyaltek NV je evropským lídrem v oblasti speciálních karet s omezeným dosahem a spravuje řadu programů dárkových karet a profesionálních výdajových karet ve 14 zemích. Mezi její klienty patří Sodexo, Ingenico, Total a velké množství významných komerčních realitních hráčů, kteří využívají odborné znalosti Loyaltek v oblasti technicky vyspělých projektů. 

Paynovate NV je jedním ze šesti belgických emitentů elektronických peněz, který je regulován Národní bankou Belgie a je oprávněn vydávat platební nástroje ve všech evropských zemích. Paynovate je také členem asociace Visa.

Další informace a ilustrace najdete prostřednictvím odkazu WWW.UNITYCARD.EU